Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
17. júna 2020, 10:23
Čas čítania 0:54
Matej Krajčovič

Američania poslali organizácii Black Lives Matter už milióny dolárov. Aj tej, ktorá s protestami nemá vôbec nič spoločné

NEWS BLACK LIVES MATTER GEORGE FLOYD USA
Uložiť Uložené

Vyzerá to ako snaha priživiť sa, no muž si svoju kampaň na portáli GoFundMe založil ako prvý.

Heslo #BlackLivesMatter je v týchto dňoch americkou témou č.1, no BuzzFeed už upozornil na prípad, kedy sa niektorým jednotlivcom podarilo na celej kampani iba priživiť

Na crowdfundingovom portáli si „Black Lives Matter“ vyhľadalo množstvo ľudí, ktorí potom charitatívnej organizácii Black Lives Matter Foundation z Kalifornie, podpísanej pod jednou zo zbierok, aj reálne poslali peniaze. Problémom je, že táto organizácia nemá s aktuálnymi protestami v zásade nič spoločné. Má podobný názov, demonštrácie a podporu pre afroamerickú  komunitu však zabezpečuje Black Lives Matter Global Network.

„Nemám s Black Lives Matter Global Network nič spoločné. Nikdy som ich nestretol, nikdy s nimi nehovoril. Nepoznám ich, nemám s nimi žiadny vzťah,“ povedal BuzzFeedu Robert Ray Barnes, zakladateľ „podobného“ združenia. 

Domov
Zdieľať
Diskusia