Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
4. decembra 2019 o 18:47
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Šťastlivec vyhral v lotérii takmer 15 miliónov dolárov, zabudol si ich ale prevziať. Sumu musel prerozdeliť štát

Diskutovať
1
Uložiť Uložené

Tomu sa povie smola.

Neznámy výherca v americkej Arizone mohol byť vďaka lotérii bohatší o krásnych 14,6 milióna dolárov, no na jeho nešťastie sa k tejto sume nikdy nedostal, informuje CNN. Odo dňa výhry už totiž prešlo 180 dní (tiket bol zakúpený 5. júna), ktoré predstavujú lehotu na možnosť vyzdvihnutia výhry, a tak anonymná osoba v konečnom dôsledku prišla o poriadne veľký balík.

Peniaze preto poputovali do rúk štátu a ten ich následne prerozdelil ďalej. Čo sa týka štátu Arizona, 30 % sumy napríklad pravidelne prispieva neziskovej organizácii Court Appointed Special Advocates a 850-tisíc dolárov naposledy presunuli na konto programu Internet Crimes Against Children Task Force.

Neprevzatím spomínanej 14,6 miliónovej výhry sa mimochodom v Arizone vytvoril nový rekord. Prvé miesto v Arizone doposiaľ držala suma štyroch miliónov z roku 1999. V rámci histórie Spojených štátov amerických však ide stále o relatívne malú čiastku.

 

Najväčšou zaznamenanou nevyzdvihnutou výhrou bolo totiž 77 miliónov dolárov z roku 2011. Tento zabúdlivý smoliar konkrétne pochádzal zo štátu Georgia. Do Guinnesovej knihy rekordov by sa zrejme podobným spôsobom nechcel zapísať nikto z nás.

Odporúčané
Nový rebríček najhorších jedál sveta pobúril Čechov aj Slovákov. Na zozname sú aj naše klasiky Nový rebríček najhorších jedál sveta pobúril Čechov aj Slovákov. Na zozname sú aj naše klasiky 10. februára 2026 o 9:42
Odporúčané
Príbeh nórskeho biatlonistu pokračuje. Ex-partnerka olympionika reagovala na jeho verejné priznanie nevery Príbeh nórskeho biatlonistu pokračuje. Ex-partnerka olympionika reagovala na jeho verejné priznanie nevery 12. februára 2026 o 12:16
Odporúčané
Ivana učí lyžovanie v Gruzínsku: Strediská sú tu v plienkach, skipassy za 25 €. Vlekári sedia v búdke, fajčia a majú na háku Ivana učí lyžovanie v Gruzínsku: Strediská sú tu v plienkach, skipassy za 25 €. Vlekári sedia v búdke, fajčia a majú na háku 10. februára 2026 o 17:00
Domov
Zdieľať
Diskusia