Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. septembra 2019, 9:55
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Prezidentka Čaputová udelila prvú milosť. Týka sa 48-ročného muža s vážne chorými synmi

ZAUJÍMAVOSTI ZUZANA ČAPUTOVÁ
Uložiť Uložené

Otec na slobode bude pomáhať svojej žene, ktorá starostlivosť o deti sama nezvládala.

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová udelila vo svojej funkcii prvýkrát milosť. Vzťahuje sa na 48-ročného muža, ktorý si v roku 2005 pod nátlakom určitých osôb vzal pôžičku, no následne ju nesplácal.

Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky informovala, že 48-ročného otca štyroch detí v minulosti odsúdili za spáchanie trestného činu úverového podvodu na 2 roky odňatia slobody.

Odporúčané
Poradca prezidentky Čaputovej: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor) Poradca prezidentky Čaputovej: Som influencer, ktorého nik nepozná. Moje slová majú dopad na tisíce Slovákov (Rozhovor) 2. septembra 2019, 16:04

Jeho manželka sa má podľa informácií Hajtovej starať o dvojicu zdravotne ťažko postihnutých synov vo veku 14 a 20 rokov, ktorí trpia vážnymi psychiatrickými diagnózami. Matka detí však sama bojuje s mnohými ochoreniami, a preto nemá na ich starostlivosť dostatok síl. 

Milosť pre odsúdeného muža teda znamená značnú pomoc rodine, ktorá mala byť doposiaľ vo veľkej miere odkázaná na príbuzných či miestnu školu. Milosť mužovi bola prezidentkou udelená 4. septembra.

Domov
Zdieľať
Diskusia