Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. augusta 2019, 9:48
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Slovák Oliver si zmenil meno a nechal sa vyhlásiť za mŕtveho na Belize, našli ho v Mexiku

ZAUJÍMAVOSTI INTERPOL MEXIKO
Uložiť Uložené

Oliver si zmenil meno a na Belize si zabezpečil úmrtný list. Keď ho súd vyhlásil za mŕtveho, pátranie bolo odvolané, neskôr sa ale zistilo, že sa prevtelil do Mexičana Davida Cruza Manzanera.

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebooku informuje o úspešnom pátraní po občanovi našej krajiny, ktorý sa od roku 2010 vyhýbal väzeniu po tom, čo spáchal zločin podvodu. Najprv si Oliver B. zmenil meno na Oliver Ramon G. a opustil územie Slovenska.

Následne na neho bol v roku 2013 vydaný zatykač, na čo zareagoval tak, že si na Belize zabezpečil úmrtný list a súd musel zo zákona zrušiť pátranie. 

Odporúčané
Policajt Michal: Vláda si do zboru dosadzuje svojich ľudí, šikana od vedúcich dohnala kolegyňu na psychiatriu (Rozhovor) Policajt Michal: Vláda si do zboru dosadzuje svojich ľudí, šikana od vedúcich dohnala kolegyňu na psychiatriu (Rozhovor) 7. februára 2019, 17:16

Z pohľadu Interpolu však nakoniec situácia dopadla úspešne, keďže si páchateľa spravodlivosť predsa len našla. Aj vďaka vynikajúcej spolupráci s mexickým Interpolom pátrači zistili, že sa Oliver B. objavil v Mexiku a po krajine sa pohyboval s identitou Davida Cruza Manzanera.

Okamžite po tom, ako bol Slovák identifikovaný a zistilo sa, že sa v Mexiku zdržiava ilegálne, tamojšie orgány ho zadržali a včera aj deportovali do Európy. Vo Viedni aktuálne čaká na vydanie a následne ho čaká súdny proces, po ktorom sa dozvie svoj trest. Polícia na svojej facebookovej stránke dodáva už tradične aj vtipný komentár, keďže ide o naozaj bizarný prípad.

Domov
Zdieľať
Diskusia