Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
29. apríla 2019, 14:32
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Britská vláda zabila 50 000 zvierat testovaním výbušnin. Unikli tajné dokumenty za posledných 7 rokov

ZAUJÍMAVOSTI TÝRANIE ZVIERAT ZVIERACIA RÍŠA
Uložiť Uložené

Z britského ministerstva obrany unikli tajné informácie o testovaní na zvieratách.

Aj v dnešnej dobe je bohužiaľ testovanie na zvieratách stále bežné, no pod týmto pojmom si zrejme predstavíš napríklad kozmetiku a nie kruté testy vojenskej výzbroje, ktoré majú chrániť pred výbušninami.

Presne to sa však dialo v britskom grófstve Wiltshire, nasvedčujú uniknuté dokumenty z ministerstva obrany. Až 48 400 zvierat zomrelo vplyvom neľudských vojenských testov, a to následkom explózie, otravy jedom či špeciálnymi plynmi.

Najčastejšie išlo o prasatá navlečené vo vojenskej výzbroji, ktoré boli vystavované explóziám, čo malo slúžiť na zdokonalenie britskej armády. Testovaná však bola aj efektivita rôznych chemických zbraní a jedov.

Britská vláda zabila 50 000 zvierat testovaním výbušnin. Unikli tajné dokumenty za posledných 7 rokov
Zdroj: snopes

Britská vláda argumentuje, že experimenty sú nutné pre výskum zbraní, ktoré britskí vojaci používajú v zahraničí, no podľa aktivistov sú testy zbytočné a čísla zabitých zvierat alarmujúce.

Navyše existujú aj domnienky, že v testoch môžu byť zapojené aj morské prasiatka a dokonca aj opice. Vystavovať zvieratá nebezpečným zlúčeninám či simulovaným výbuchom je nehumánne a organizácie aktivistov sa už rozhodli podniknúť aj práve kroky voči britskej vláde.

Domov
Zdieľať
Diskusia