Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
7. marca 2019, 23:25
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Kráľovná Alžbeta II. zverejnila svoj prvý príspevok na Instagrame

ZAUJÍMAVOSTI INSTAGRAM
Uložiť Uložené

Instagram aj Twitter si už môže kráľovná zo zoznamu splnených vecí odškrtnúť.

Postarší ľudia sa len málokedy snažia využívať moderné technológie a o sociálnych sieťach nemajú častokrát ani zdania. 92-ročná anglická kráľovná Alžbeta II. už ale pred štyrmi rokmi publikovala svoj prvý príspevok na Twitteri a dnešným dňom po prvýkrát v jej živote zdieľala instagramový post.

Ten symbolicky odoslala z pôdy známeho anglického Múzea vedy (Science Musem). Ak si očakával, že si kráľovná zmyslela publikovať obyčajnú selfie, musíme ťa sklamať.

Alžbeta II. sa prostredníctvom kráľovského IG účtu rozhodla zdielať list z roku 1843 písaný Charlesom Babbageom. Ten adresoval jej predkovi princovi Albertovi. Babbage bol uznávaným matematikom, ktorý ako prvý na svete prišiel s nápadom zostrojenia programovateľného počítača.

Alžbeta II. si po publikovaní príspevku vyslúžila potlesk

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Watch the moment Her Majesty The Queen posted on @theroyalfamily Instagram for the very first time.

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily),

Na konci popisu k instagramovému príspevku sa kráľovná podpísala ako Elizabeth R (regina – z latinčiny kráľovná). Jej príspevok v aktuálnej dobe dostal už viac než 71 000 lajkov a samotné video, na ktorom kráľovná manuálne pridáva svoj prvý IG post, sa páčil takmer 360 000 užívateľom.

Odporúčané
Bayashi je kráľ varenia, ktorý nepovie ani slovo. S natáčaním začal vďaka nešťastnej náhode, dnes zarába milióny Bayashi je kráľ varenia, ktorý nepovie ani slovo. S natáčaním začal vďaka nešťastnej náhode, dnes zarába milióny 15. februára 2024, 12:30

Anglické Múzeum vied jej veličenstvo navštívilo už mnohokrát, pričom presne pred štyrmi rokmi na rovnakom mieste kráľovná publikovala svoj prvý príspevok na Twitteri. Ak máš záujem o sledovanie udalostí zo života anglickej kráľovskej rodiny, môžeš tak urobiť prostredníctvom ich oficiálneho účtu.

Prvý IG príspevok publikovaný Alžbetou II.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert.  Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843.  In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron.  Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Príspevok, ktorý zdieľa The Royal Family (@theroyalfamily),

Domov
Zdieľať
Diskusia