Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. augusta 2018, 14:54
Čas čítania 0:00
Sona O.

Si inteligentný a bezstarostný? Možno tým ženy odrádzaš

ZAUJÍMAVOSTI DUŠEVNÉ ZDRAVIE PSYCHOPATIA VZŤAHY
Uložiť Uložené

O láske a atraktivite sa už urobilo kopec výskumov. Ten najnovší ukazuje, že aj dobrého veľa škodí.

Predstav si ideálnu partnerku, je atraktívna, múdra, milá, priateľská či bezstarostná? Vyzerá to tak, že muži sa vo väčšine prípadov zhodnú na tom, ako by ich ideálna partnerka mala vyzerať. Čím viac sú tieto pozitívne vlastnosti u ženy výrazné, tým viac o ňu aj muži majú záujem. 

Avšak podľa austrálskej štúdie publikovanej v Britskom žurnále psychológie vníma jemnejšie pohlavie svojich partnerov trochu inak. 

Si inteligentný a bezstarostný? Možno tým ženy odrádzaš
Zdroj: unsplash.com

Samozrejme, je dôležité, aby ich partner vyzeral dobre, bol inteligentný, milý a mal istú mieru bezstarostnosti. Avšak priveľa dobrých vecí dokáže uškodiť. Napríklad, na vzhľade zase až tak nezáleží. Teda, nebudme prílišní idealisti, ženy sa pozerajú na to, ako vyzeráš, ale pokiaľ spĺňaš určitý štandard, je im jedno, či si iba atraktívny alebo vyzeráš ako supermodel. Dobre vyzerajúci muži sa teda nemusia až tak obávať, že žena sa hneď rozhodne pre niekoho ešte atraktívnejšieho.

Problém však nastáva pri iných vlastnostiach. Do výskumu sa zapojilo 214 študentiek vo veku približne 19 rokov. Psychológovia im dali vyplniť dotazník, kde hodnotili, ako veľmi by im človek s danými vlastnosťami prišiel príťažlivý. Zamerali sa na vzhľad, inteligenciu, láskavosť a pohodovosť.

Odporúčané
Vyskúšala som metódu skorého vstávania, ktorú praktizujú miliardári. Sľúbila, že mi zmení život. Ako to dopadlo? Vyskúšala som metódu skorého vstávania, ktorú praktizujú miliardári. Sľúbila, že mi zmení život. Ako to dopadlo? 22. februára 2024, 14:30

Vlastnosti potom v dotazníku násobili a vyzerali nasledovne. "Páčil by sa ti partner, ktorý je láskavejší ako 1 % populácie?" "Páčil by sa ti partner, ktorý je láskavejší ako 25 % populácie?" Vlastnosti potom takto narastali a dobrovoľníci ich mali hodnotiť na škále príťažlivosti od 1 do 6

Zatiaľ, čo sa aj muži aj ženy zhodli na tom, že sú charakteristiky atraktívne, u žien začala hodnota príťažlivosti klesať, ako sa ich miera znásobovala. Boli to hlavne charakteristiky ako bezstarostnosť a inteligencia. Na vrchole škály už väčšina žien odpovedala, že by ich takýto muž nepriťahoval.

Štúdia teda dokázala, že až príliš veľká miera určitej pozitívnej vlastnosti ti môže byť na škodu. Veľa žien nemá rado extrémnych intelektuálov a príliš veľa ľahkovážnosti ti tiež nedopomáha k uloveniu frajerky. 

Domov
Zdieľať
Diskusia