Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. januára 2018, 10:28
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Ako veľmi je cenný tvoj voľný čas? Šikovná stránka ti povie, za koľko si ochotný predať jednu voľnú hodinu

ZAUJÍMAVOSTI FINANCIE PENIAZE
Uložiť Uložené

Ak si náročný, výsledok sa bude pohybovať v mnohých desiatkach eur.

Aj teraz pravdepodobne nemáš nič na práci a len tak sa pofľakuješ na internete. Bolo by však úžasné, ak by ti za celý tvoj voľný čas niekto platil, nie? To sa však s mimoriadne veľkou pravdepodobnosťou nestane, no náš voľný čas si hypoteticky niekto kúpiť môže. Otázkou však ostáva, za koľko by sme ho mali predávať, a teda, koľko peňazí je vlastne hodná taká hodina nášho voľného času.

Či už by sme náš voľný čas premenili na obyčajnú prácu alebo zaujímavé dobrodružstvo, každá minúta nášho života má nejakú hodnotu. Jej cena však záleží na tom, čo počas toho času vlastne robíme. Sumu ti však ľahko prezradí mimoriadne šikovná webová aplikácia.

Ako veľmi je cenný tvoj voľný čas? Šikovná stránka ti povie, za koľko si ochotný predať jednu voľnú hodinu

Zahraničný portál Arkivert je zameraný na ponúkanie remeselných prác od výmyslov sveta a na stránke si môžeš zavolať napríklad klampiara či stolára. Za prácu robotníka samozrejme zaplatíš a on ti tak ušetrí čas. Ten by si inak strávil morením sa so samotným problémom, pretože zvyčajne nejde o situácie, aké by sme nedokázali vyriešiť aj my sami. Len to jednoducho nevieme spraviť efektívne a zaberie nám to obrovské množstvo času.

Odporúčané
Kristína miesto výšky rozbehla na východe biznis s koláčmi. Zariadenie stojí aj 20-tisíc, ak chceš zarobiť, musí ťa to baviť Kristína miesto výšky rozbehla na východe biznis s koláčmi. Zariadenie stojí aj 20-tisíc, ak chceš zarobiť, musí ťa to baviť 13. apríla 2024, 14:30

V rámci svojej marketingovej kampane si ľudia v Arkivert pozvali tím expertov. Prišli so sériou vzorcov, ktoré dokážu odhadnúť hodnotu tvojho voľného času na základe zopár jednoduchých otázok. Všetko sa následne zaobalilo do zábavnej formy s prívetivou grafikou a výsledkom je webová stránka Spare Time.

Tá je samozrejme zadarmo a opýta sa ťa na niekoľko maličkostí. Ak ti ujde autobus a musel by si dlho čakať, koľko si ochotný platiť taxíku a podobne. Na konci čaká sladká odmena. Zistíš hodnotu svojho voľného času a aj keď ho pravdepodobne nemôžeš nikoho predať, objavíš svoju vlastnú náročnosť a môžeš aj zistiť, ako sú na tom tvoji známi.

Ako veľmi je cenný tvoj voľný čas? Šikovná stránka ti povie, za koľko si ochotný predať jednu voľnú hodinu
Domov
Zdieľať
Diskusia