Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Aktivuj si predplatné na pol roka zadarmo s ČSOB
30. júna 2017 o 17:17
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Záhada Bermudského trojuholníka získala možné vysvetlenie. Lode môžu narážať do ostrovov, o ktorých sme doteraz nevedeli

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Príbeh dostal zaujímavý zvrat.

Už roky sa vo vytýčenom trojuholníku medzi Floridou, Bermudami a Portorikom dejú záhadné nešťastia, s ktorými majú vedci poriadne problémy. Miznúce lietadlá a lode sa nepodarilo zatiaľ nikomu spoľahlivo vysvetliť, aj keď pokusov bolo mnoho. Doteraz najrelevantnejšou teóriou bola tá od meteorológa Steva Millera. Ten si roky viedol vlastné pozorovania a všimol si, že nad inkriminovanou oblasťou sa oblaky usporadúvali do zvláštnych geometrických tvárov.

Záhada Bermudského trojuholníka získala možné vysvetlenie. Lode môžu narážať do ostrovov, o ktorých sme doteraz nevedeli
Zdroj: Majestic | wikimedia

Oblaky tvorili šesťuholníkové otvory, cez ktoré sa obrovskou rýchlosťou ženú vzdušné bomby, vetry dosahujúce rýchlosť až 160 kilometrov za hodinu. Koncentrácia mnohých vzdušných prúdov na jednom mieste môže lodiam i lietadlám vyrobiť poriadne krušné časy, jediným problémom tejto teórie je, že jednoducho netušíme, ako tieto šesťuholníkové medzery medzi oblakmi vznikajú.


Najnovší príspevok do diskusie o záhade Bermudského trojuholníku predchádzajúcu teóriu nepopiera a ani nie je jasným dôkazom, ponúka však mimoriadne zaujímavú skutočnosť na uváženie, s ktorou vedci ešte nepracovali. Všetko podnietil len nedávny vznik nového ostrova. Ten síce priamo v Bermudskom trojuholníku neleží, no leží blízko neho, konkrétne v moriach Severnej Karolíny. Nie je presne overené, prečo ostrov vznikol, pravdepodobne zaňho však môže posun litosférických dosiek ultmený morom, kvôli čomu jeho vznik nebol predvídateľný. Vzniklo niekoľko špekulácií o tom, že takýchto ostrovov (alebo minimálne plytčín) je v okolí Bermudského trojuholníku viac a nečakané prekážky môžu vysvetliť nehody lodí. Silné búrky zo vzdušných bômb loď zničiť nemusia, stačí, keď ju naženú na nepríjemnú plytčinu.

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@chadonka),

Aj keď táto teória nevysvetľuje príbeh lietadiel, ktorých za rok zmiznú asi štyri, existuje pádna šanca, že aj takéto ostrovy môžu mať niečo so záhadou spoločné. Mimochodom, novoobjavený ostrov je široký asi 130 metrov, dlhý vyše 1,5 kilometra. Nachádzajú sa na ňom nespočetné množstvá mušlí a dobrodruhovia naň plávajú, aby si toto bohatstvo nazbierali. Vzdialenosť od najbližšieho ostrova je však značná a niekoľko ľudí už stiahol prúd.

 

Príspevok, ktorý zdieľa (@chadonka),

Domov
Zdieľať
Diskusia