Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
3. januára 2023, 16:40
Čas čítania 0:33

Podporujem zavedenie trestu smrti, vyhlásil poľský premiér Morawiecki. Objasnil, ktorým páchateľom by ho doprial

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Trest smrti Poľsko zrušilo už v roku 1997. V roku 2013 krajina ratifikovala protokol európskeho dohovoru o ľudských právach, ktorým sa úplne a definitívne ruší uplatňovanie trestu smrti za všetkých okolností vrátane vojny.

Poľský konzervatívny premiér podporuje zavedenie trestu smrti pre páchateľov najťažších zločinov. Uviedol to počas diskusie s používateľmi Facebooku. 


„Podľa môjho názoru by mal byť trest smrti prípustný v prípade najťažších zločinov,“ uviedol podpredseda vládnucej strany Právo a spravodlivosť Morawiecki v pondelok večer v odpovedi na jednu z položených otázok. Pripustil, že hoci je praktizujúci katolík, v tejto otázke s učením katolíckej cirkvi nesúhlasí. Zrušenie trestu smrti v tejto súvislosti označil za predčasný krok.


Opozičná ľavicová poslankyňa Monika Falejová premiérove slová kritizovala s tým, že podobné vyjadrenia sú typické pre autoritárskych lídrov. Trest smrti zrušili aj ostatné členské krajiny EÚ. Poľsko tak urobilo už v roku 1997, teda zhruba sedem rokov pred vstupom do Európskej únie.


V roku 2013 Poľsko ratifikovalo protokol európskeho dohovoru o ľudských právach, ktorým sa úplne a definitívne ruší uplatňovanie trestu smrti za všetkých okolností vrátane vojny.

Domov
Zdieľať
Diskusia