Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. novembra 2022, 13:33
Čas čítania 0:44

Prezidentka zajtra vystúpi v parlamente so správou o stave republiky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Správu o stave republiky prečíta o 13. hodine.

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpi v utorok o 13.00 h v pléne Národnej rady SR so správou o stave republiky. TASR o tom informoval riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

V tej minuloročnej kritizovala okrem iného stav v zdravotníctve, úroveň spoločenskej diskusie, ako aj úroveň korupcie.

Pred poslancov parlamentu sa Čaputová postavila so správou o stave republiky zatiaľ dvakrát. Prvýkrát vystúpila v parlamente v júni 2020, pár dní pred prvým výročím svojej inaugurácie. V roku 2021 predniesla správu v NR SR koncom septembra.


Prezidentka vlani zdôrazňovala najmä zúfalú potrebu stability, jasného a jednotného vedenia. Hovorila o stave spoločnosti v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Upozorňovala na obavy z odchodu ďalších zdravotníkov i na situáciu v domovoch sociálnych služieb. Hlava štátu skritizovala nezvládnutý krízový manažment aj úroveň politickej debaty. Ocenila vtedy kroky vlády vedúce k sanácii ekonomických následkov pandémie.


Okrem toho zdôrazňovala potrebu riešiť tému chudoby a regionálnych rozdielov. Poukazovala aj na nutnosť vyrovnať sa s rastom cien, s ktorým bolo spojené postpandemické oživenie svetovej ekonomiky. Upozorňovala aj na to, že rast cien potravín a energií bude mať dosah aj na nízkopríjmové rodiny, hovorila o potrebe kompenzácií.

Čaputová
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia