Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
20. októbra 2022, 7:21
Čas čítania 0:47

Na najväčšom cintoríne v Neapole sa zrútila budova s rakvami. Vyše desať ich ostalo visieť vo vzduchu

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Tento rok ide o druhý incident tohto druhu.

V Neapole sa tento rok zrútila už druhá konštrukcia najväčšieho mestského cintorína. Po tom, ako ostal na cintoríne Poggioreale vo vzduchu visieť zo štvorposchodovej budovy vyše tucet rakiev, mestská rada sa rozhodla celý areál uzavrieť. Podľa The Guardian je za kolapsom zlý technický stav spôsobený nedostatočnou starostlivosťou. Na cintoríne prebieha vyšetrovanie.

K zrúteniu prišlo v časti mramorovej budovy nazývanej Vzkriesenie. V čase zrútenia v pondelok popoludní na cintoríne neboli žiadni návštevníci, keďže celý areál bol tento deň zatvorený. Člen neapolskej správy cintorínov Vincenzo Santagad povedal, že kolapsu predchádzala rana, po ktorej sa zdvihol hustý oblak prachu. V januári bolo pri zrútení budovy v inej časti cintorína zničených asi 300 hrobových výklenkov.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Francesco Emilio Borelli, člen regionálnej rady za stranu Europa Verde (Európski zelení), na Facebooku v súvislosti s nehodou napísal: „Toto je kritická a neprijateľná situácia. Príliš veľa rokov boli cintoríny v Neapole zle spravované a ponechané osudu, pričom sa stali obeťou podvodníkov a prospechárov.

Domov
Zdieľať
Diskusia