Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Martin Adam Pavlík TASR
13. októbra 2022, 6:46
Čas čítania 0:38

Za šesť hodín až 31 vodičov nezastavilo v Bratislave na červenú

Kategória:
News
Uložiť Uložené
Za šesť hodín až 31 vodičov nezastavilo v Bratislave na červenú
Zdroj: Wikimedia Commons/Przemyśl, Jagiellońska

Vodiči porušili predpisy na Račianskom mýte.

V posledných dňoch sužujú Slovensko viaceré prípady opitých vodičov na cestách, ktorí spôsobili dopravné nehody, neraz aj s tragickým koncom. Vyzerá to tak, že okrem alkoholu za volantom sa porušujú aj iné predpisy, čo môže taktiež viesť k nepekným haváriám. 
 
Bratislavskí policajti odhalili za šesť hodín 31 vodičov, ktorí nezastavili na Račianskom mýte na červený signál semafora. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na to upozornilo na sociálnej sieti.

V tejto súvislosti upozornili vodičov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, rešpektovali pokyny vyplývajúce z dopravných značiek a dopravných zariadení.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Polícia SR (@policiaslovakia)„Nezastavenie vozidla na pokyn ‚stoj‘, dávaný policajtom alebo inou oprávnenou osobou, alebo na signál svetelného signalizačného zariadenia s červeným svetlom je porušením pravidla cestnej premávky závažným spôsobom,“ zdôraznili policajti.

Polícia v tejto súvislosti vodičov upozorňuje, že v prípade neuposlúchnutia pokynu vyplývajúceho z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia im hrozí pokuta vo výške od 60 do 300 eur a zákaz činnosti do dvoch rokov.

Anketa:
Mali by podľa teba byť tresty za nezastavenie na červenú vyššie? 
Áno.
Nie.
Áno.
52 %
Nie.
48 %
Domov
Zdieľať
Diskusia