Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Daniel Mikolášik TASR
11. októbra 2022, 20:13
Čas čítania 0:51

Rusko zaradilo Instagram a Facebook na zoznam teroristických a extrémistických organizácií

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Spoločnosť Meta ruské úrady už predtým obvinili z tolerovania rusofóbie počas vojny na Ukrajine.

Ruská Federálna služba pre finančný monitoring (Rosfinmonitoring) zaradila v utorok na zoznam „teroristických a extrémistických“ organizácií americkú spoločnosť Meta, ktorá vlastní sociálne siete Facebook a Instagram. TASR informuje podľa agentúry AFP.


Americký technologický gigant sa tak ocitol medzi teroristickými organizáciami ako Taliban, ruskými opozičnými skupinami alebo krajne pravicovými nacionalistami. Rusko už v marci zakázalo prostredníctvom súdneho príkazu sociálne siete Facebook a Instagram za údajné „vykonávanie extrémistických aktivít“.

Meta
Zdroj: TASR/AP

Ich materskú firmu Meta úrady predtým obvinili z tolerovania rusofóbie na sociálnych sieťach počas vojny na Ukrajine. Meta ešte pred súdnym príkazom z 10. marca oznámila zmenu svojich pravidiel a umožnila na svojich platformách vyjadriť hnev voči ruským ozbrojeným silám, ale nie voči ruským civilistom.

Meta svoj postoj neskôr upravila tak, aby sa voľnejšie pravidlá na vyjadrenie hnevu vzťahovali iba na prispievateľov z Ukrajiny. Facebook a Instagram sú v Rusku nedostupné od marca, tamojší používatelia však pomocou VPN siete dokážu obísť internetové obmedzenia, približuje AFP.

10. apríla 2024, 9:30 Čas čítania 5:09 Daniel má 26 rokov a pracuje ako traktorista. Na poli som stretol medveďa, v hlavnej sezóne sa dá zarobiť až 3 500 eur (ROZHOVOR) Daniel má 26 rokov a pracuje ako traktorista. Na poli som stretol medveďa, v hlavnej sezóne sa dá zarobiť až 3 500 eur (ROZHOVOR)

Obzvlášť populárny je v Rusku Instagram, ktorý bol kľúčovou platformou na zverejňovanie reklám. Túto aplikáciu spoločnosti Meta používajú celosvetovo miliardy ľudí.

Len niekoľko dní po tom, ako ruský regulátor médií Roskomnadzor zablokoval okrem Facebooku prístup aj na Instagram, v Rusku predstavili svoju vlastnú sociálnu sieť  Rossgram určenú na zdieľanie obrázkov a videí. Aplikáciu podľa Euronews uviedli ruskí vývojári do prevádzky ešte 28. marca.

Domov
Zdieľať
Diskusia