Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
TASR
10. októbra 2022, 22:06
Čas čítania 0:34

Poľsko odporučilo svojim občanom, aby opustili Bielorusko. Lukašenko nasadil bojovú operačnú skupinu

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondelok vyhlásil, že Minsk a Moskva nasadia na západných hraniciach jeho krajiny spoločnú bojovú operačnú skupinu.

Poľská vláda v pondelok odporučila svojim občanom nachádzajúcim sa v Bielorusku, aby túto krajinu opustili. Deje sa tak v čase zvýšeného napätia medzi Varšavou a Minskom pre vojnu na Ukrajine. 


„Odporúčame, aby poľskí občania zdržiavajúci sa na území Bieloruskej republiky opustili jej územie dostupnými komerčnými a súkromnými prostriedkami,“ píše sa v usmernení pre cestujúcich zverejnenom na webovej stránke poľskej vlády.


Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondelok vyhlásil, že Minsk a Moskva nasadia na západných hraniciach jeho krajiny spoločnú bojovú operačnú skupinu. Podľa jeho slov ide o reakciu na vyostrenie napätia.

Bieloruský líder následne uviedol, že Litva, Poľsko a Ukrajina cvičia bieloruských radikálov na teroristický útok.


Bielorusko je v súčasnosti finančne a politicky závislé od Ruska. Lukašenko, blízky spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, povolil ruskej armáde vstúpiť na bieloruské územie pod zámienkou vojenských cvičení predtým, ako Moskva 24. februára spustila „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine.

Lukašenko
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia