Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. októbra 2022 o 21:10
Čas čítania 0:35

Putin udelil Kadyrovovi hodnosť generálplukovníka. Čečenský vodca by chcel na Ukrajine použiť taktické jadrové zbrane

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Hodnosť generálplukovníka je tretia najvyššia hodnosť v ozbrojených silách Ruskej federácie.

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov v stredu oznámil, že ruský prezident Vladimir Putin mu osobne udelil hodnosť generálplukovníka ruskej armády. Uviedol to na sociálnej sieti Telegram.


46-ročný Kadyrov, ktorý je Putinovým spojencom, dodal, že udelenie tejto hodnosti je preňho „obrovskou poctou“. Kadyrov dostal novú hodnosť po tom, čo ukrajinské jednotky vytlačili ruských vojakov z niektorých okupovaných oblastí.

Ramzan Kadyrov | Vladimír Putin
Ramzan Kadyrov. Zdroj: Wikimedia (Creative Commons)


Hodnosť generálplukovníka je tretia najvyššia hodnosť v ozbrojených silách Ruskej federácie. Najvyššou hodnosťou je maršál a pod ňou je armádny generál.


Kadyrov zohral významnú úlohu v podpore vojny Ruska na Ukrajine a v Čečensku robil nábor do jednotiek bojujúcich na strane ruskej armády. Čečenskí ozbrojenci však utrpeli na Ukrajine veľké straty, uviedlo Rádio Sloboda (RFE/RL).


Čečenský vodca tiež v pondelok povedal, že do bojov na Ukrajine posiela svojich troch synov vo veku 14, 15 a 16 rokov. Minulý týždeň vyhlásil, že Rusko by malo na Ukrajine zvážiť použitie taktických jadrových zbraní.

Domov
Zdieľať
Diskusia