Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
21. septembra 2022, 12:20
Čas čítania 0:33

OSN si pomýlila vlajku Slovenska a Slovinska. Prezidentke Čaputovej venovali nesprávne emoji

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Youtubový kanál OSN venoval Slovensku nemilé prekvapenie.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila v utorok vo všeobecnej rozprave na 77. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN so svojím príhovorom.

Jej vystúpenie pred 150 lídrami z celého sveta streamoval aj youtubový kanál Medzinárodného spoločenstva, ktorý sleduje 2,5 milióna ľudí z celého sveta. Práve tento kanál sa postaral o úsmevný moment, keď si pomýlil emoji vlajky Slovenska a Slovinska, čo si všimla satirická stránka Zomri.

Podobných zámen vlajok sme už zažili mnoho, tentoraz sa však ľudský faktor postaral o druhé nedorozumenie v krátkom čase. Pred pár dňami tlačové agentúry zamenili prezidentku Zuzanu Čaputovú s jej priateľom Jurajom Rizmanom, ktorého omylom označili za hlavu štátu. Stalo sa to v rámci zahraničnej cesty do Londýna na poslednej rozlúčke so zosnulou kráľovnou Alžbetou II.

Slovenská prezidentka na chybu reagovala na Instagrame vtipným komentárom: „Gratulujem Jurajovi! Je to neľahká funkcia pre ženu, nieto ešte pre muža.“

Domov
Zdieľať
Diskusia