Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. mája 2022, 12:18
Čas čítania 1:13
Eduard Starkbauer

Boris Kollár a Peter Pellegrini otvorili vo Vranove športovú halu, ktorá nesie ich mená. Novinári dostali na otvorenie stopku

NEWS BORIS KOLLÁR PETER PELLEGRINI SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Novinárov na oslavu pozvali, no nepustili. Vraj nebolo pre všetkých dosť jedla.

Vo Vranove nad Topľou otvorili novú školskú športovú halu Aréna PKO. Skratka, ktorá zvyčajne znamená park kultúry a oddychu, však v tomto prípade podľa Korzára výnimočne označuje začiatočné písmená priezvisk predsedu Hlasu Petra Pellegriniho, predsedu Sme rodina Borisa Kollára a honorárneho konzula Ukrajiny a krajského poslanca Stanislava Obického.

Na podujatie spojené s prestrihnutím stuhy a kultúrnym programom v areáli vranovskej Základnej školy Lúčna organizátori nevpustili novinárov napriek jeho propagácii radnicou. Kancelária Národnej rady SR aj poslanci vraj s ich účasťou počítali a o ich nevpustení údajne rozhodla riaditeľka školy. Podľa Stanislava Obického išlo o nedorozumenie súvisiace s nedostatočnou kapacitou teplého a studeného bufetu.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Národná rada SR (@parlamentsr)Povedal, že novinárov bolo na mieste priveľa a do haly sa hrnuli aj prítomní starostovia. Kapacitne vraj boli pripravení len na 95 hostí. „Vedel som, že to nie je dobré, že je to živelné. Nerobili sme teplý a studený bufet pre toľkých ľudí. Možno niekto dal pokyn, že treba púšťať na pozvánky. Tí chlapci za to nemôžu, riaditeľka za to nemôže. Bol to nejaký defekt, ktorý bolo treba riešiť hneď tam a nie urážať sa.“

Odporúčané
Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé 26. februára 2024, 16:30

Riaditeľka ZŠ Blažena Matisová povedala, že pokyn na nevpustenie novinárov prišiel zo strany zriaďovateľa mesta Vranov nad Topľou. Potvrdila aj dohady, že PKO skutočne znamená iniciálky „ľudí, ktorí sa o halu zaslúžili“. 

Hovorkyňa vranovskej radnice Eva Fedorňáková, ktorá na podujatie novinárov pozývala, situáciu nekomentovala. Nevpusteniu novinárov nerozumela hovorkyňa predsedu NR SR Michaela Jurcová.

Dohady o pôvode názvu PKO potvrdil aj Stanislav Obický. „Pellegrini dal milión, dvestotisíc sme dali ako poslanci Prešovského samosprávneho kraja, dvestotisíc dalo mesto a dvestotisíc prišlo od Kollára. No vidíte, a už to je. Pellegrini, Kollár, Obický.“

Na otvorení sa okrem predsedov strán zúčastnili za hnutie Sme rodina aj jeho podpredseda Miloš Svrček a poslanec Peter Pčolinský, ako aj prešovský krajský poslanec za Hlas Ján Ferenčák a poslanci NR SR za Hlas Matúš Šutaj-Eštók a Richard Raši.

Domov
Zdieľať
Diskusia