Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. mája 2022, 6:42
Čas čítania 1:31
Adam Novosad

Šéf ukrajinskej rozviedky: Putin má rakovinu, v Rusku sa už začali prípravy na štátny prevrat. Vojna sa skončí do konca tohto roka

NEWS RUSKO VOJNA NA UKRAJINE
Uložiť Uložené

Vladimir Putin je podľa šéfa ukrajinskej rozviedky vo veľmi zlom psychickom aj fyzickom stave.

Šéf ukrajinskej rozviedky Kyrylo Budanov vyhlásil, že vojna na Ukrajine sa skončí porážkou Ruska do konca roka 2022. Generálmajor Budanov rozprával o očakávaniach na najbližšie mesiace pre britskú televíznu stanicu Sky News, pričom bod zlomu podľa neho príde skôr, ako si všetci myslia.

Odhodlanie ukrajinských vojakov a dodávky zbraní zo zahraničia spravili z Ukrajiny pre Rusov oveľa väčšiu korisť, ako si Moskva myslela. „Bod zlomu príde v druhej polovici augusta,“ konštatuje preto Budanov. „Väčšina aktívnych bojových akcií sa skončí koncom tohto roka,“ predpovedá odhodlane.

„Výsledkom bude, že obnovíme ukrajinskú moc na všetkých našich územiach, kde sme ju stratili – vrátane Donbasu a Krymu,“ tvrdí Budanov. Rusi pritom minulý mesiac začali rozsiahlu ofenzívu práve v Donbase, ktorej cieľom by malo byť vytvorenie pozemného koridoru cez Krym až k Podnestersku, avšak podľa správ z bojiska sa im nedarí napredovať podľa predstáv.

Odporúčané
Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) Pýtali sme sa Slovákov, kto začal vojnu na Ukrajine (Reportáž) 10. augusta 2023, 14:16

„Vieme všetko o našich nepriateľoch. Vieme o ich plánoch takmer od chvíle, keď vznikajú,“ uviedol šéf ukrajinskej rozviedky. V úvode tohto roka bol Budanov jedným z mála verejných činiteľov na Ukrajine, ktorí otvorene hovorili, že Rusi inváziu skutočne spustia. Zrejme aj preto vedie celú ukrajinskú rozviedku napriek tomu, že má iba 36 rokov.

Na margo ruskej armády po posledných ôsmich rokoch vzájomných stretov a bojov skonštatoval len toľko, že nejde o silné vojsko. „Nie sú takí silní. Je to len horda ľudí so zbraňami,“ skonštatoval.

Vojenské neúspechy ruskej armády na Ukrajine pritom podľa Budanova už rozpútali kolotoč udalostí v Moskve, ktoré sa vraj nedajú zastaviť a budú viesť k odstráneniu Vladimira Putina z pozície prezidenta.

„Postupne to povedie k zmene lídra Ruskej federácie. Tento proces sa už začal,“ skonštatoval so slovami, že v Rusku sa už začali prípravy na štátny prevrat. „Veci sa hýbu týmto smerom a je nemožné ich zastaviť,“ zopakoval. Putin podľa neho trpí rakovinou, ale aj rôznymi inými chorobami a je „vo veľmi zlom psychickom aj fyzickom stave“.

Na otázku, či sa iba nesnaží šíriť propagandu, zareagoval s úsmevom. „Je to moja práca, kto iný by to mal vedieť, ak nie ja?“ poznamenal.

Domov
Zdieľať
Diskusia