Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. augusta 2021, 13:29
Čas čítania 0:53
Martin Adam Pavlík TASR

Lekár Lipták spochybňoval opatrenia proti koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva naňho podáva sťažnosť

Lekár Lipták spochybňoval opatrenia proti koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva naňho podáva sťažnosť
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
ZDRAVIE KORONAVÍRUS KORONAVÍRUS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Od Liptákových vyjadrení sa dištancoval už skôr aj Zväz ambulantných poskytovateľov.

Vyjadrenia lekára Petra Liptáka, ktorý sa preslávil aj kontroverznými názormi týkajúcimi sa úplatkov či rečnením na demonštrácii proti NATO, nezostali bez povšimnutia Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR). To podáva na Liptáka sťažnosť Slovenskej lekárskej komore (SLK).

„Povolanie lekára si právom zasluhuje vysokú mieru spoločenského uznania a rešpektu. Zároveň povolanie lekára so sebou nesie aj veľkú mieru zodpovednosti nielen v ambulancii, ale aj vo verejnom živote. Slovo lekára má prirodzene veľký vplyv na verejnosť. Preto je nebezpečné, ak lekár spochybňuje vedecky dokázané fakty, nabáda na porušovanie právnych predpisov a zľahčuje vážnosť a priebeh ochorenia,“ píše ministerstvo na Facebooku.

Podľa vyjadrenia ministerstva Lipták opakovane šíri nepravdivé a zavádzajúce informácie o ochorení covid-19 a bagatelizuje závažnosť tohto ochorenia. „Nabáda k nenoseniu rúšok, k nedodržiavaniu platných opatrení a pravidelne šíri dezinformácie o očkovaní proti ochoreniu covid-19. Od očkovania odrádzal aj seniorov v domove seniorov Archa, ktorí patria medzi skupiny najviac ohrozené novým koronavírusom,“ podotklo ministerstvo na sociálnej sieti.

Domov
Zdieľať
Diskusia