Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. marca 2019, 11:58
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Zvrátený lovec trofejí sa vytešoval, keď zastrelil bezbranného spiaceho leva. Takýmto tempom vyhynú za 30 rokov

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

Američan má na svedomí už 70 veľkých zvierat.

Aj napriek tomu, že existujú názory obhajujúce lovcov trofejí, je jednoznačné, že je táto záľuba postavená na krutej premise zabíjať zvieratá. Dáva tak zmysel, že lovci trofejí v modernom svete nemajú najlepšie meno a mnohí ich radia dokonca aj k pytliakom. Ak pôjde zabíjanie levov súčasným tempom, vyhynú do roku 2050.

A blysnúť sa dokázal aj ďalší z nich. 64-ročný Američan Guy Gorney má na svedomí už približne 70 zabitých veľkých zvierat, no až teraz sa na verejnosť dostávajú jeho praktiky. Na jednom z videu sa nachádza v africkej krajine Zimbabwe, kde zastrelí spiaceho, bezbranného a nič netušiaceho leva.

Lovec sa následne vytešuje zo svojho „hrdinstva“ a pochválili ho aj ostatní členovia exkurzie do divočiny, podľa ktorého ide o úžasný úlovok. Svoju zvrátenosť navyše lovec potvrdil aj obhajobou,, v rámci ktorého vyhlásil, že je nespravodlivé, že ktokoľvek môže zabíjať napríklad jeleňov, čo si nikto nevšíma, no pri levovi sa zaujíma celý svet. Podľa Daily Mail neľútostný lovec na záver len skonštatoval, že hlavné je, že zastavil bijúce srdce. 

Domov
Zdieľať
Diskusia