Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. marca 2019 o 13:24
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Projekt Eurovea 2, kde by mal stáť prvý slovenský mrakodrap, začína svoju prípravnú fázu

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA
Uložiť Uložené

Developer už uzatvoril vonkajšie parkovisko pri nákupnom centre.

Projekt rozširovania štvrte Eurovea City pomaly odštartuje svoju prípravnú fázu. Ako informoval developer J&T Real Estate, vďaka povoleniam na sanáciu environmentálne záťaže už bolo uzatvorené vonkajšie parkovisko pri nákupnom centre Eurovea, pričom od polovice marca bude prebiehať budovanie podzemných stien. Vykopaná bude stavebná jama, najskôr do hĺbky päť metrov a po vybudovaní ochrannej steny bude jama vyhĺbená až do hĺbky 15 metrov.

Jednotlivé stavebné úkony podľa vyhlásenia developera nebudú výraznejším spôsobom ovplyvňovať životy obyvateľov a návštevníkov. Ak si doteraz chodieval parkovať na verejné vonkajšie parkovisko pri nákupnom centre Eurovea, budeš musieť svoje preferencie pozmeniť. Na výber však budeš mať aj naďalej podzemné parkovisko či plochu na Olejkárskej ulici.

Výstavba v tejto štvrti by sa mala realizovať od začiatku prípravných prác v marci až do roku 2021. V tomto termíne developer počíta s rozšírením nákupného centra a vybudovaním dodatočných bytov nad ním, avšak na výškovú vežu Eurovea Tower, ktorá by sa v ideálnom prípade mala stať prvým slovenským mrakodrapom, si budeme musieť počkať do roku 2022.

Odporúčané
Tipy ako osláviť sviatok lásky low cost: Valentínsky escape room, párove maľovanie v ateliéri či romantické korčuľovanie na ľade Tipy ako osláviť sviatok lásky low cost: Valentínsky escape room, párove maľovanie v ateliéri či romantické korčuľovanie na ľade 12. februára 2025 o 17:00

Stavbe mrakodrapu však najvýraznejšie odporuje bratislavská mestská časť Ružinov, podľa ktorej nie je projekt v súlade s Územným plánom Hlavného mesta SR Bratislava. Budova by mala byť vysoká až 160 metrov a obsahovať 46 podlaží, čo sa jednej skupine obyvateľstva nepáči. Zatiaľ teda nie je jasné, kedy a v akej podobne výstavba výškovej budovy začne. 

Späť
Zdieľať
Diskusia