Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
1. marca 2024, 14:17
Čas čítania 1:10
Karolína Uličná

Pod Mostom SNP v Bratislave vznikne jeden z najväčších skateparkov na Slovensku. Otvoriť ho majú ešte pred letom

Pod Mostom SNP v Bratislave vznikne jeden z najväčších skateparkov na Slovensku. Otvoriť ho majú ešte pred letom
Zdroj: Instagram (Matúš Vallo), Metropolitný inštitút Bratislavy
ŠPORT BRATISLAVA MATÚŠ VALLO SNP
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Dlhé roky nevyužitý priestor bude mať nové využitie. „Z podmostia sa stane ucelený a kvalitný priestor pre šport,“ hovorí Vallo.

Vo štvrtok 29. februára zverejnil primátor Bratislavy Matúš Vallo zábery z veľkého projektu pod Mostom SNP. V doteraz nevyužitom priestore vzniká jeden z najväčších skateparkov na Slovensku. Filozofiou revitalizácie daného územia je zapojiť do tohto verejného priestoru viaceré funkcie.

„V navrhovanom skateparku môžu jazdiť okrem skateboardistov aj cyklisti BMX, inlinisti, kolobežkári či korčuliari. Táto funkcia bude doplnená aj o fitnes stanicu pre bežcov na rozcvičenie. Nová funkcia a revitalizácia celého priestoru prinesie aj väčšiu bezpečnosť tohto čím ďalej, tým viac navštevovaného miesta,“ informuje Metropolitný inštitút Bratislavy

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Matúš Vallo (@matus.vallo)

Súčasťou podmostia budú aj osvetlené pobytové schody, ktoré môžu návštevníci využiť na oddych. Celý priestor je navrhovaný tak, že prirodzene nadväzuje na konštrukciu a linearitu Mosta SNP. Veľkou výhodou je, že priestor sa dá využiť v akomkoľvek počasí. Konštrukcia chráni pred dažďom a súčasne poskytuje tieň v horúčavách.

rekonštrukcia podmostia SNP rekonštrukcia podmostia SNP
Zobraziť galériu
(2)

Ako na Instagrame píše Matúš Vallo, projekt vzniká v rámci programu obnovy verejných priestorov Živé miesta. Realizovaný je v spolupráci s hlavným mestom a mestskými časťami. Betónový skatepark bude mať rozlohu až 1 350 štvorcových metrov. Otvoriť by sa mal už v máji tohto roka. Portál YIMB minulého roku informoval, že na realizáciu skateparku bolo zatiaľ schválených takmer 530-tisíc eur. 

To, či priestor bude slúžiť iba na rekreáciu alebo sa tam budú diať aj súťaže väčšieho formátu, zatiaľ nie je známe, potenciál by tam však bol. „Pod Mostom SNP je pripravovaný univerzálny skatepark v štýle ,parku‘, v ktorom sa budú môcť konať aj súťaže európskeho formátu v tejto disciplíne,“ hovorí podpredseda Asociácie skateboardingu Slovenskej republiky. 

Odporúčané
Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom 1. marca 2024, 9:30

V Bratislave je aktuálne rozpracovaných hneď niekoľko projektov. Len o pár metrov ďalej vzniká nové bistro Ferdinand. Pôvodné priestory niekdajšieho „nevestinca“ prešli rekonštrukciou a už na jar tohto roka otvorí prevádzka svoje brány. 

Domov
Zdieľať
Diskusia