Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
7. marca 2023, 12:06
Čas čítania 0:47

AKTUÁLNE: Eduard Heger predstavil novú stranu Demokrati. Na tlačovej konferencii ukázal osobnosti, s ktorými ide do volieb

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Po včerajšom oznámení odchodu z OĽaNO dnes Heger odprezentoval svoju novú politickú stranu.

Dočasne poverený premiér Eduard Heger dnes na tlačovej konferencii predstavil svoju novú politickú stranu Demokrati, ktorej bude predsedom. Medzi jej členov bude patriť minister obrany Jaroslav Naď, minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ale aj členovia platformy okolo Jána Budaja, ktorá sa nedávno odštiepila od OĽaNO.

S informáciami o čerstvom politickom projekte prišiel po tom, ako v pondelok večer na Facebooku oznámil svoj odchod z OĽaNO. Na jeho status ihneď zareagoval expremiér a šéf OĽaNO Igor Matovič, ktorý mu poprial veľa šťastia a poďakoval sa za „spoločnú cestu“.

Heger na tlačovej konferencii okrem iného ukázal novinárom logo Demokratov. „Nechceme Putinovu armádu na našich hraniciach, nechceme, aby sa Slovensko opäť stalo čiernou dierou Európy, nechceme, aby naše slovenské mozgy opúšťali Slovenskú republiku len preto, že tu nevedia nájsť uplatnenie,“ vyhlásil Heger.

Dočasne poverený predseda vlády zdôraznil dôležitosť spolupráce. „To, že tu takto stojíme, ukazuje, že spájame sily. Egá idú bokom,“ povedal Heger a dodal, že Demokrati naďalej rokujú s ďalšími politikmi.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Potenciálnym voličom podľa vlastných slov ich strana ponúka umiernenú stredovú politiku. V najbližších týždňoch pred verejnosťou predstavia celý svoj program. Heger tiež vyhlásil, že Demokrati odmietajú spoluprácu s Petrom Pellegrinim (Hlas-SD), Robertom Ficom (Smer-SD), so stranami Republika, ĽSNS a SNS.

Domov
Zdieľať
Diskusia