Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adéla Ježková
1. marca 2023, 19:53
Čas čítania 1:22

Guvernér v USA chce zakázať drag. Sám sa pritom prezliekal za ženu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Guvernér v USA chce zakázať drag. Sám sa pritom prezliekal za ženu
Zdroj: Flickr/Dany Sternfeld/na voľné použitie

Guvernér amerického štátu Tennessee Bill Lee vyhlásil, že plánuje podpísať zákon zakazujúci drag šou.

Republikán Lee oznámil, že plánuje podpísať zákon, ktorý zakazuje drag šou na verejnosti a pred deťmi. Guvernér chce takisto podpísať zákaz dostupnosti starostlivosti súvisiacej s operáciami potvrdzujúcimi pohlavie pre neplnoletých. 

Guvernér pre svoj „antidrag“ postoj čelí obvineniam z pokrytectva, píše denník The Guardian. Na verejnosť sa totiž dostala jeho fotka v drag kostýme. Na fotke z roku 1977, ktorá sa začala šíriť na Reddite, má mladý Lee parochňu, uniformu roztlieskavačky a perlový náhrdelník. Fotografiu zo stredoškolskej ročenky dopĺňa komentár „Hard Luck Woman“.

V ďalšom príspevku sa používateľ Redditu, ktorý fotografiu zverejnil, zmienil o návrhu zákona o dragu: „Som si istý, že bude podpísaný, ale je potrebné rypnúť si do pokrytectva.“

Čo je to drag? „Drag umenie sprevádza prezliekanie do oblečenia typického pre opačné pohlavie. Drag predstavenia často kombinujú hudobné, dramatické a tanečné prvky. Mnoho tzv. drag queens a drag kings sa výrazne líči, takže v ich tvorbe nájdeme aj prvky výtvarného umenia.“
Zdroj: Transparent

Drag zo 70. rokov sa zrejme „nepočíta“

Keď sa guvernéra novinári opýtali, či si pamätá, že sa v roku 1977 obliekal do dragu, nepotvrdil ani nevyvrátil, či je na fotke on. „Aká je to smiešna otázka. Spájať niečo také so sexualizovanou zábavou pred deťmi, čo je veľmi vážna téma,“ uviedol.

Vo vyhlásení pre Daily Beast Leeov hovorca uviedol, že „ľahkovážna školská tradícia“ by nemala byť zamieňaná s tým, čo zákon zakazuje. Vyhlásil, že toto porovnávanie je „nečestné a neuctivé voči rodinám z Tennessee“. 

5. mája 2024, 12:00 Čas čítania 4:14 Oktagon 57 plný hviezd a veľkolepých bitiek: šokujúce zvraty aj pekelné bitky Oktagon 57 plný hviezd a veľkolepých bitiek: šokujúce zvraty aj pekelné bitky

Pokiaľ bude návrh zákona schválený, zakáže vystupovanie na verejnosti „mužským alebo ženským imitátorom, ktorí poskytujú zábavu vzbudzujúcu chlipný záujem“. Zákaz sa dotkne aj vystupujúcich nahore bez, go-go a exotických tanečníc a tanečníkov a takisto striptérok a striptérov. Prvé porušenie zákona by sa považovalo za priestupok, druhé už za trestný čin.

Domov
Zdieľať
Diskusia