Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Martina Havranová
7. februára 2023, 18:10
Čas čítania 3:09

Plat 2490 € mesačne aj bez vysokej školy? Našli sme dobre platené pozície na Slovensku

Kategória:
Ekonomika
Uložiť Uložené

Aj na slovenskom trhu práce nájdeš pracovné pozície, ktoré majú zaujímavé platové ohodnotenie, množstvo benefitov a nepotrebuješ k nim ani diplom z vysokej školy.

Ak príde reč na pracovné pozície so zaujímavým platovým ohodnotením, často sa debata automaticky obráti na IT sektor alebo finančný sektor. V nich sa totiž dlhodobo zarába najviac.

Nadpriemerné platové ohodnotenie však ponúkajú aj pozície, ktoré si nevyžadujú vysokoškolské vzdelanie a možno by si ich na prvé počutie ani nezaradil do kategórie povolaní s vyšším príjmom.

Priemerné výšky platov na vybraných pozíciách.
Priemerné výšky platov na vybraných pozíciách. Zdroj: Profesia.sk

Podľa údajov pracovného portálu Profesia.sk sa napríklad priemerný ponúkaný plat v inzerátoch na pozícii potravinárskeho technológa pohybuje okolo 2189 eur mesačne. Dobre si zarobia aj murári, ktorých platy sa na portáli pohybujú v priemere okolo 2490 eur, a okolo 2000 eur si bez vysokoškolského diplomu dokážu zarobiť aj ľudia venujúci sa koučingu.

My sme na trhu práce našli aj ponuky, kde je podobný či dokonca vyšší ponúkaný plat a často k nemu patria aj zaujímavé zamestnanecké benefity. Napríklad ubytovanie v služobnom byte, flexibilný pracovný čas či prispievanie na rôzne druhy poistení. Práve benefity sú často tým, čím sa darí zamestnávateľom prilákať najtalentovanejších ľudí práve do ich firiem. 

Na Refresheri sa pravidelne venujeme aktuálnemu dianiu v ekonomike a predstavujeme ti možnosti, ako si nájsť zaujímavú prácu a zorientovať sa na slovenskom pracovnom trhu. Ak sa chceš dostať k všetkým článkom bez obmedzení a podporiť našu prácu, staň sa členom klubu Refresher+.

V gastre aj za takmer stovku v čistom na deň

Hneď dve pozície so zaujímavým platovým ohodnotením sme našli v gastrosektore. Jednou z nich je miesto samostatného pizzéra v centre Bratislavy. Inzerát ponúka sadzbu 90 eur na deň v čistom.

Inzerát s ponukou pozície pizzéra.
Inzerát s ponukou pozície pizzéra. Zdroj: Profesia.sk

Inzerát navyše prízvukuje, že ide o stabilnú celoročnú pozíciu v reštaurácii s dlhoročnou tradíciou. Práve strach o stabilitu svojho miesta je dôvod, prečo množstvo ľudí najmä počas pandémie odišlo zo segmentu gastra a celé odvetvie teraz bojuje s nedostatkom personálu. Pracovná ponuka odkazuje, že ide o prácu na krátky/dlhý týždeň a v rámci zamestnaneckých benefitov ponúka aj stravu a pitný režim.

27. marca 2024, 13:00 Čas čítania 3:39 Tri Slovenky chceli napraviť diery v školstve. Založili úspešný program, vďaka ktorému si študenti rozbehnú vysnívanú kariéru Tri Slovenky chceli napraviť diery v školstve. Založili úspešný program, vďaka ktorému si študenti rozbehnú vysnívanú kariéru

Druhou pracovnou ponukou, ktorá nás zaujala, je pozícia kuchára s nadštandardným platovým ohodnotením. Za mesiac si dokážeš zarobiť od 2000 do 2700 eur a môžeš sa rozhodnúť, či chceš pracovať na plný alebo skrátený úväzok.

Hľadáme zodpovedného kuchára so zručnosťami a s návykmi k čistote a systematickej práci. Kuchára, ktorý sa nebojí vyhrnúť si rukávy. Radi by sme vniesli nový impulz do nášho tímu a povýšili úroveň o čosi vyššie,“ uvádza sa v inzeráte reštaurácie, ktorá sa podľa opisu nachádza na Tyršovom nábreží v Bratislave. Nepôjde o žiadny stereotyp, keďže v inzeráte sa píše, že hľadajú niekoho s kreatívnym prístupom ku gastronómii.

Inzerát s ponukou pozície kuchára.
Inzerát s ponukou pozície kuchára. Zdroj: Profesia.sk

Plánovanie pracovného času cez aplikáciu

Obdobie pandémie nakoplo biznis kuriérskych spoločností, a tak je pochopiteľné, že zaujímavé ponuky nájdeš aj tu. Napríklad spoločnosť Consult Group, s. r. o., hľadá do svojho tímu kuriérov, ktorým ponúka v hrubom od 1700 do 2500 eur mesačne a dokonca ponúka aj nástupný bonus 200 eur po doručení prvých 100 objednávok. Jedným z benefitov práce je flexibilné nastavenie pracovných zmien cez aplikáciu, takže nie si odkázaný na prácu od deviatej do piatej a o pozíciu sa môžeš uchádzať aj v prípade, keď si chceš privyrobiť popri štúdiu.

Ponuka pozície kuriéra.
Ponuka pozície kuriéra. Zdroj: Profesia.sk

Dream job pre milovníkov módy

Ak miluješ dizajnérske tenisky a street style a zároveň máš organizačné schopnosti, určite ťa zaujme pozícia store managera obchodu. Inzerát ponúka plat 2300 až 2600 eur v hrubom a v rámci benefitov sľubuje aj ďalšie finančné prémie, ako aj zľavy na produkty. Pozícia si však vyžaduje, aby si mal skúsenosti s vedením tímu, vedel spoľahlivo komunikovať v anglickom jazyku a cudzie by ti nemali byť ani základy ekonomiky, keďže sa bude od teba očakávať aj tvorenie rozpočtov a stratégií predajne. 

Ponuka pozície store managera.
Ponuka pozície store managera. Zdroj: Profesia.sk

Služobný byt, auto aj trinásty plat

Ďalšou zo zaujímavých pracovných ponúk je pozícia stavbyvedúceho v investično-developerskej spoločnosti Pannonia Real, a. s. Tvoj plat v hrubom bude 2800 eur, k nemu však spoločnosť sľubuje aj niekoľko ďalších skvelých benefitov.

2. februára 2024, 15:00 Čas čítania 1:28 KVÍZ: Na akú pracovnú pozíciu sa hodíš? Odpovedz na otázky a zisti, ktorá práca ťa bude baviť KVÍZ: Na akú pracovnú pozíciu sa hodíš? Odpovedz na otázky a zisti, ktorá práca ťa bude baviť

Miesto výkonu práce je v Bratislave a spoločnosť mimobratislavským záujemcom ponúka možnosť ubytovania v služobnom byte, čo dokáže značne ušetriť mesačné náklady.

Ponuka pozície stavbyvedúceho.
Ponuka pozície stavbyvedúceho. Zdroj: Profesia.sk

Okrem toho k pozícii patrí aj služobné auto, notebook, mobil a trinásty plat. Na to, aby si sa o pozíciu mohol uchádzať, potrebuješ minimálne trojročnú prax v stavebníctve a schopnosť kontrolovať subdodávateľov, viesť stavebné denníky a tvoriť rozpočty. 

Flexibilný pracovný čas a príspevky na poistenie

Ak máš ekonomické vzdelanie, či už stredoškolské, alebo vysokoškolské, a nerobia ti problém čísla, bude pre teba pravdepodobne zaujímavá pracovná pozícia účtovníka v španielskej spoločnosti Saba, ktorá sa zaoberá poskytovaním služieb v oblasti parkovania. Pozícia ponúka plat 2500 eur v hrubom a niekoľko ďalších finančných bonusov ročne. 

Ponuka pozície účtovníka.
Ponuka pozície účtovníka. Zdroj: Profesia.sk


Na pozícii môžeš využívať flexibilný pracovný čas a spoločnosť ti bude prispievať aj na penzijné a životné poistenie, čo sa najmä v zahraničí považuje za jeden z najzásadnejších benefitov. Práca je však vhodná pre niekoho, kto je doma v účtovníctve, má minimálne trojročnú prax na obdobnej pozícii a dokáže komunikovať v anglickom jazyku. 

Domov
Zdieľať
Diskusia