Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. januára 2023, 19:51
Čas čítania 0:56

Spojené štáty schválili dodávku 31 tankov Abrams M1 pre Ukrajinu. Potvrdil to Joe Biden

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

14 tankov dnes Kyjevu prisľúbilo aj Nemecko.

Spojené štáty oznámili, že Ukrajine pošlú 31 tankov typu Abrams M1. Informáciu už potvrdil aj americký prezident Joe Biden. 

„Oznamujem, že Spojené štáty pošlú Ukrajine 31 tankov Abrams, čo je ekvivalent jedného ukrajinského práporu,“ uviedol a dodal, že tento krok odporučil aj americký minister obrany Lloyd Austin, keďže „dodávka tankov pomôže Ukrajine brániť svoje územie a dosahovať strategické ciele“.

Žiadne ofenzívne nebezpečenstvo pre Rusko

Americký prezident dodal, že tanky budú slúžiť na obranné účely a nepredstavujú pre Rusko „žiadne ofenzívne nebezpečenstvo“. Podľa šéfa Bieleho domu sú tanky Abrams najvýkonnejšími svojho druhu na svete, no sú zároveň aj náročné na prevádzku a údržbu.

5. februára 2024, 9:30 Čas čítania 7:36 Vojta (Mullet na tripu) prešiel celé USA stopom a bez peňazí: Na odvoz som čakal 14 hodín, v Grand Canyone ku mne prišiel medveď Vojta (Mullet na tripu) prešiel celé USA stopom a bez peňazí: Na odvoz som čakal 14 hodín, v Grand Canyone ku mne prišiel medveď

USA preto ukrajinskej armáde poskytnú výcvik a všetko potrebné na to, aby tanky dokázali na bojisku plne fungovať. Biden v tejto súvislosti upozornil, že dodávka tankov si bude vyžadovať určitý čas.


Dodávku tankov ukrajinskej armáde dnes potvrdilo aj Nemecko, ktoré zo svojich zásob poskytne 14 tankov Leopard 2 a súčasne povoľuje ich dodávky aj ďalším krajinám. Berlín sa v posledných týždňoch dostal pod veľký tlak spojencov, aby tieto tanky dodal Kyjevu a zároveň povolil ich vývoz na Ukrajinu štátom, ktoré ich majú vo výzbroji.

Domov
Zdieľať
Diskusia