Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
25. januára 2023 o 21:19
Čas čítania 0:48

Justin Bieber urobil životný obchod. Za závratnú sumu predáva všetky hity vrátane skladieb Baby či Sorry

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Justin Bieber má na Spotify mesačne až 82 miliónov poslucháčov.

Justin Bieber sa pridal k stále rastúcemu zoznamu hudobníkov, ktorí predávajú svoj hudobný katalóg. Podľa NBC News sa spevák vzdal autorských práv k 290 titulom vydaným pred 31. decembrom 2021. V poslednom čase tak urobili napríklad Bob Dylan alebo Bruce Springsteen. 

Bieberove autorské práva na mnoho známych skladieb kúpila firma Hipgnosis Songs Capital so sídlom v Spojenom kráľovstve.

„Vplyv Justina Biebera na globálnu kultúru za posledných 14 rokov bol skutočne pozoruhodný. Vo veku len 28 rokov je jedným z mála definujúcich umelcov éry streamovania, ktorá oživila celý hudobný priemysel a verné a globálne publikum vzala na cestu od fenoménu pre tínedžerov až ku kultúrne významnému umelcovi,“ vyjadril sa o transakcii generálny riaditeľ spoločnosti Merck Mercuriadis.

Wall Street Journal predpokladá, že obchod by mohol mať hodnotu okolo 200 miliónov dolárov. Justin Bieber na Spotify mesačne dosahuje 82 miliónov poslucháčov a jeho piesne doteraz dohromady nazbierali 30 miliárd streamov.

21. júla 2024 o 11:30 Čas čítania 0:46 KVÍZ: Ideš prvýkrát na Grape, ale nepoznáš interpretov? Nájdeme ti TOP hudobný match KVÍZ: Ideš prvýkrát na Grape, ale nepoznáš interpretov? Nájdeme ti TOP hudobný match

Spevákov manažér Scooter Braun označil najnovšiu dohodu za historickú. „Už 15 rokov som vďačný, že môžem byť svedkom tejto cesty, a dnes som šťastný za všetkých zainteresovaných. Justinova veľkosť sa práve začína,“ uviedol.

Domov
Zdieľať
Diskusia