Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
24. januára 2023, 9:21
Čas čítania 0:29

AKTUÁLNE: Národná kriminálna agentúra zasahuje na západnom Slovensku, ide o podvody s daňami

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zásah údajne súvisí s podvodmi s DPH.

Pre podvody s daňami Národná kriminálna agentúra zasahuje na západnom Slovensku, podľa informácií portálu TV noviny zadržali viacero osôb. Domové prehliadky vykonávajú policajti v Bratislave aj Prievidzi a podľa informácií už niekoľko osôb obvinili. 

Portál Aktuality informuje, že obvinení sú aj podnikatelia obchodujúci s naftou a benzínom. Podľa informácií TV novín je údajne do podvodu zapletený aj majiteľ niekoľkých čerpacích staníc Martin Jurkovič a bývalý policajt. Informáciu na Facebooku potvrdil aj Úrad špeciálnej prokuratúry. 

Niektorí z nich majú podľa Aktualít na finančnej správe dlhy až do výšky miliónov eur. Časť firiem, v ktorých obvinení figurujú, je prepísaná na zahraničné spoločnosti alebo na tzv. biele kone. Podľa dostupných informácií je vraj jedným zo zadržaných aj majiteľ siete čerpacích staníc Martin Jurkovič a bývalý príslušník Policajného zboru.

Domov
Zdieľať
Diskusia