Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. decembra 2022, 16:24
Čas čítania 0:30

Ústavný súd uznal sťažnosť Jaroslava Haščáka. NAKA porušila jeho práva

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podľa Haščákovho právnika NAKA doteraz nepreverila pôvod a legalitu nahrávok nájdených v roku 2018 pri domovej prehliadke u Mariana Kočnera. Hovorí o opakovanom porušení základných práv a slobôd Haščáka pri vyšetrovaní kauzy Gorila.

Národná kriminálna agentúra porušila základné práva Jaroslava Haščáka na prerokovanie jeho veci bez zbytočných prieťahov v kauze Gorila. Vyplýva to z rozhodnutia Ústavného súdu SR, ktorý v ďalších častiach sťažnosti nevyhovel. Na skutočnosť upozornil Haščákov právnik Martin Škubla.


Ako ďalej uviedol, NAKA doteraz nepreverila pôvod a legalitu nahrávok nájdených v roku 2018 pri domovej prehliadke u Mariana Kočnera. Hovorí o opakovanom porušení základných práv a slobôd Haščáka pri vyšetrovaní kauzy Gorila. Vyvoláva to podľa neho zásadné pochybnosti o spôsobilosti príslušných orgánov činných v trestnom konaní viesť v tejto veci nezávislé a nestranné vyšetrovanie.


Sťažnosť bola súdu doručená 6. februára 2019, neskôr viackrát doplnená. Sťažovateľ okrem iného namietal porušenie základného práva na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov tým, že NAKA doteraz nepreverila pôvod nahrávok nájdených počas domovej prehliadky u Mariana Kočnera.

Jaroslav Haščák
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia