Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. decembra 2022, 11:23
Čas čítania 1:03

VIDEO: V Japonsku napadlo dva metre snehu. Husté sneženie si vyžiadalo až troch mŕtvych

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Bez elektriny zostalo tisíce domácností.

Husté sneženie v severozápadnom Japonsku si od víkendu vyžiadalo najmenej troch mŕtvych, spôsobilo aj uviaznutie stoviek vozidiel na hlavných cestách, narušenie železničnej dopravy a výpadky elektriny v tisícoch domácností. 

Husté sneženie v severných pobrežných oblastiach Japonska trvá od soboty, pričom sneh sa nakopil do výšky viac než dva metre v častiach prefektúr Niigata, Jamagata a Aomori.
Príslušníci bezpečnostných zložiek pomáhali čistiť hlavné cesty v prefektúre Niigata, kde v jazdných pruhoch uviazli stovky áut a nákladných vozidiel s tovarom, pričom vytvorili rady dlhé vyše 20 kilometrov.

Počasie sa v utorok zlepšovalo, preto boli postupne rušené aj uzávery ciest, ale podľa predpovedí meteorológov má tento región okolo víkendu postihnúť ďalšia snehová víchrica.

Ministerstvo hospodárstva, obchodu a priemyslu uviedlo, že v stredu ráno bolo bez elektriny ešte stále vyše 10 000 domácností, prevažne v prefektúre Niigata, a dodávky tovaru do obchodov meškali pre zatarasené cesty.

Domov
Zdieľať
Diskusia