Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Martin Adam Pavlík TASR
8. septembra 2022, 10:19
Čas čítania 1:12

Alexej Navaľný je znova na samotke. Za opakované porušenie poriadku v trestaneckej kolónii bol klasifikovaný ako recidivista

Kategória:
News
Uložiť Uložené
Alexej Navaľný je znova na samotke. Za opakované porušenie poriadku v trestaneckej kolónii bol klasifikovaný ako recidivista
Zdroj: Getty Images/Andrey Rudakov/Bloomberg

Strávi tam 15 dní.

Odsúdený ruský opozičný politik a kritik Kremľa Alexej Navaľnyj prezradil, že ho vo väzení nútene podrobujú rôznym „osvetovým aktivitám“, napríklad niekoľkohodinovému sedeniu pred portrétom šéfa Kremľa Vladimira Putina.

V auguste sme informovali o tom, že založil vo väzení odbory, avšak spoluväzni sa k nemu boja pridať. Podľa agentúry DPA je momentálne už po štvrtýkrát na samotke. Tentoraz ho tam poslali na 15 dní.

Oznámil to v stredu prostredníctvom svojich právnikov na sociálnej sieti Twitter. Navaľnyj tiež informoval, že za opakované porušenie poriadku v trestaneckej kolónii bol klasifikovaný ako recidivista. Takéto označenie dostali podľa neho zatiaľ len dvaja politickí väzni v Rusku - on a jeho brat Oleg.Navaľného hovorkyňa Kira Jarmyšová povedala, že uvedená klasifikácia znamená, že za nútené práce v tábore bude dostávať ešte menej peňazí ako doteraz, doručia mu menej balíkov a ešte viac mu obmedzia návštevy.


Navaľnyj na Twitteri konštatoval, že toto zaradenie zrejme ovplyvní aj plánované stretnutie s rodinou. Jeho manželka a rodičia čakajú na stretnutie s ním už štyri mesiace, avšak v sprísnenom režime, kam ho preložili, sú návštevy povolené len raz za šesť mesiacov.

Odkaz Navaľného Rusom.
Odkaz Navaľného Rusom. Zdroj: TASR/AP


Navaľnyj si odpykáva 11,5-ročný trest za porušenie podmienok podmienečného trestu, finančný podvod a pohŕdanie súdom. Nachádza sa v trestaneckej kolónii č. 6 v meste Melechovo, ležiacom približne 260 kilometrov severovýchodne od Moskvy.

Šéf Navaľného štábu Leonid Volkov v rozhovore pre agentúru Reuters zverejnenom v utorok povedal, že Navaľného zdravie je ohrozené zhoršujúcimi sa životnými podmienkami vo väzení. Navaľnyj sa v Nemecku v auguste 2020 vyliečil z otravy novičkom, z ktorej viní Kremeľ, avšak neskôr sa rozhodol vrátiť do Ruska, kde ho zadržali.

Domov
Zdieľať
Diskusia