Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. septembra 2022, 7:14
Čas čítania 1:13

Po sérii útokov nožom v Kanade hlásia 10 mŕtvych, dvaja páchatelia sú na úteku

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Po páchateľoch intenzívne pátra kanadská polícia.

Kanadská polícia intenzívne pátra po dvoch mužoch podozrivých zo série útokov nožom, pri ktorých v nedeľu na stredozápade krajiny zahynulo desať ľudí a najmenej pätnásť ďalších utrpelo zranenia. 


K bodným útokom došlo prevažne v riedko osídlenej domorodej komunite v provincii Saskatchewan v nedeľu skoro ráno. Miest činu, na ktorých našli mŕtvych alebo zranených, je celkovo trinásť.


Jedny z najhorších masových útokov v novodobej histórii Kanady vyvolali odozvu po celej krajine, ktorá na rozdiel od susedných Spojených štátov nie je zvyknutá na takéto násilie.


„Som šokovaný a zdrvený dnešnými hroznými útokmi,“ uviedol kanadský premiér Justin Trudeau. „Ako Kanaďania smútime so všetkými, ktorých toto tragické násilie zasiahlo,“ dodal vo vyhlásení.


Polícia zverejnila fotografie a popis dvoch podozrivých, ktorými sú 31-ročný Damien Sanderson a 30-ročný Myles Sanderson. Bližšie podrobnosti o motíve ani obetiach činu však neuviedla.


Niektoré obete boli podľa vyšetrovateľov zjavne napadnuté zámerne, pokým iné náhodne. Do nemocníc previezli 15 zranených, ďalší sa však mohli na ošetrenie prepraviť sami.
Prvé útoky hlásili o 5.40 h miestneho času a o niekoľko hodín neskôr už polícia vydala varovanie pred nebezpečnými osobami pre Saskatchewan, ktoré popoludní rozšírila o susedné provincie Alberta a Manitoba.


Podľa policajných upozornení podozriví cestovali čiernym vozidlom Nissan Rogue a videli ich v provinčnom hlavnom meste Regina, 320 kilometrov južne od miest útokov. Úrady vyzvali občanov, aby podnikli preventívne opatrenia, nepribližovali sa k podozrivým osobám a nebrali stopárov.


Polícia po celej provincii preventívne zriadila kontrolné stanovištia. Útoky sa odohrali v domorodej komunite James Smith Cree Nation s asi 3400 obyvateľmi, kde vyhlásili mimoriadny stav, a v dedine Weldon so zhruba 200 obyvateľmi.

Domov
Zdieľať
Diskusia