Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
2. augusta 2022 o 17:31
Čas čítania 0:48

Slovák platil na Zemplínskej šírave 50-eurovými bankovkami zo spoločenskej hry. Zobrala ho polícia a obvinila z falšovania

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Policajti 22-ročného muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Obvinili ho zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.

Polícia obvinila 22-ročného muža z okresu Prešov, ktorý si cez internet objednal falošné bankovky určené na spoločenskú hru a chcel nimi platiť. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.


Mladík si objednal 20 kusov herných eurobankoviek nominálnej hodnoty 50 eur. V piatok si z nich zobral päť kusov a odišiel na Zemplínsku šíravu, kde nimi v jednom zo stánkov v dvoch prípadoch zaplatil za nápoje. „V oboch prípadoch pri platení použil 50-eurové bankovky, o ktorých mal vedomosť, že nie sú pravé,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.


V nedeľu dal jednu takúto eurobankovku aj svojmu kamarátovi s tým, aby objednal a zaplatil v stánku nápoje. „Kamarát však nemal vedomosť o tom, že bankovka nie je pravá. Na jeho prekvapenie ho pri platení oslovila strážna služba, ktorá na miesto privolala policajnú hliadku,“ dodala Mésarová.


Policajti 22-ročného muža zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Obvinili ho zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. Podozrivé bankovky zaistili a odoslali na expertízne skúmanie do Národnej banky Slovensky.

26. novembra 2024 o 20:18 Čas čítania 3:16 Refresher sa rozprával so šéfredaktorom redakcie, ktorej sa dnes vyhrážali podpálením: „Mali sme reálne obavy o život” Refresher sa rozprával so šéfredaktorom redakcie, ktorej sa dnes vyhrážali podpálením: „Mali sme reálne obavy o život”


„Obvinenému, ktorý si takýmto konaním zadovážil, prechovával a dal do obehu ako pravé pozmenené, neoprávnené vyrobené peniaze, hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na sedem až desať rokov,“ spresnila.

Domov
Zdieľať
Diskusia