Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Tímea Krauszová TASR
2. marca 2022, 11:47
Čas čítania 0:33

Vláda pozastavila dohodu s Ruskom o bezvízových cestách diplomatov

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Rozhodnutie ešte vo februári prijala Rada Európskej únie, postupne ho aplikujú členské štáty.

Dohoda medzi vládou Slovenska a vládou Ruskej federácie o bezvízových cestách držiteľov diplomatických pasov alebo služobných pasov sa dočasne pozastaví. Rozhodla o tom vláda na stredajšom rokovaní. Návrh predložil minister zahraničných vecí Ivan Korčok, rozhodnutie je reakciou na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Pridáva sa aj Únia

Korčok o dočasnom pozastavení dohody informuje Rusko diplomatickou cestou. Vláda o tom rozhodla v reakcii na „závažné porušenie medzinárodného práva a medzinárodných dohôd Ruskou federáciou, ktorým sa ohrozuje územná celistvosť, zvrchovanosť a nezávislosť Ukrajiny“.

Rozhodnutie prerušiť tieto diplomatické dohody už prijala aj Rada EÚ. Rada ešte 25. februára rozhodla o čiastočnom pozastavení uplatňovania dohody medzi Európskym spoločenstvom a Ruskou federáciou o zjednodušení postupu pri vydávaní víz občanom EÚ a Ruskej federácie. Jednotný postup postupne prijímajú všetky členské štáty.

Dohodu, ktorá sa podľa rozhodnutia vlády pozastaví, má Slovenská republika uzavretú s Ruskom od decembra 2000.

Domov
Zdieľať
Diskusia