Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. júla 2021, 18:54
Čas čítania 0:44
Adam Novosad

Saharský prach znovu sfarbil oblohu na Slovensku dosiva. Popadal na karosérie áut, znečistil okná aj výhľady na západ slnka

NEWS POČASIE
Uložiť Uložené

Silné južné prúdenie privialo nad územie Slovenska nadmerné množstvo saharského prachu.

Územie Slovenska v posledných dňoch nepostihli len búrky, ktoré odrezali od elektriny tisíce domácností v strede a na východe krajiny, ale na západe Slovenska museli obyvatelia riešiť iný problém.

Odporúčané
VIDEO: Devastačné záplavy zabili v Nemecku už viac ako 40 ľudí. Státisícové mesto v Belgicku posiela všetkých ľudí preč VIDEO: Devastačné záplavy zabili v Nemecku už viac ako 40 ľudí. Státisícové mesto v Belgicku posiela všetkých ľudí preč 15. júla 2021, 17:50

Začiatkom týždňa privialo nad naše územie nadmerné množstvo saharského prachu, čo si mohli ľudia všimnúť nielen na oblohe, ale najmä na svojich autách či oknách.

„Silné južné prúdenie prinieslo nad našu oblasť veľké množstvo saharského prachu, čo bolo možné identifikovať aj na sfarbení oblohy,“ vysvetľuje Slovenský hydrometeorologický ústav v statuse na Facebooku.

Domov
Zdieľať
Diskusia