Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
6. mája 2021, 9:37
Čas čítania 1:15
Viktor Kniš

Kočnerovo bentley si môžeš kúpiť aj ty, ide do dražby. Daňový úrad z peňazí vyplatí časť jeho dlhov

NEWS MARIAN KOČNER
Uložiť Uložené

Marian Kočner obvinený a obžalovaný z viacerých trestných činov strávi vo väzení ešte približne 17 rokov, ak ho medzičasom neodsúdia za iné závažné skutky.

„Už som doma. Čapice poobdivovali bentley a pokecali sme,“ písal Marian Kočner Alene Zsuzsovej, keď ho polícia 26. februára 2018 pozvala na výsluch, o ktorom dostal avízo vopred. V ten deň našli zavraždeného Jána Kuciaka. Bentley, ktoré polícia podľa Kočnera obdivovala, posledné dva roky stálo v skladoch ministerstva vnútra. Kočnerovi, resp. jeho firme auto zobrali v rámci zaistenia a obvinenia z viacerých ekonomických trestných činov. 

Teraz ide toto auto v pôvodnej hodnote približne 200-tisíc eur do dražby. Informoval o tom portál Hospodárske noviny, podľa ktorého chce Daňový úrad v Bratislave predajom luxusného auta vyrovnať aspoň časť dlhov, ktoré Kočner spôsobil únikmi na daniach svojimi podnikateľskými aktivitami v spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok.

Kočner
Zdroj: TASR

Stačiť to však ani zďaleka nebude, podľa HN je dlh vyšší ako milión eur. Jeho dcéry sa údajne snažia zbaviť aj zadlženého golfového areálu v Báči, ktorý po otcovi „zdedili“.

S bielym Bentley Continental Supersports sa spája aj známy príbeh, keď ho paparazzovia nafotili, ako si z priehradky pred sedadlom spolujazdca vyberá 500-eurovky. Fotka sa však objavila až oveľa neskôr, portál Plus jede deň patriaci Pente ju totiž nezverejnil.

Odporúčané
Kočnerov príbeh sa oslobodzujúcim rozsudkom za vraždu nekončí. Čo ho čaká na Najvyššom súde a v akých ďalších kauzách je namočený Kočnerov príbeh sa oslobodzujúcim rozsudkom za vraždu nekončí. Čo ho čaká na Najvyššom súde a v akých ďalších kauzách je namočený 3. septembra 2020, 11:46

„Okrem toho, že je na nej zachytený Marian Kočner s veľkou sumou bankoviek, nevideli sme na nej nič zaujímavé,“ argumentovala redakcia. V tom čase mal Kočner priamy kontakt s Jaroslavom Haščákom z Penty a aj s novinárkou Martinou Ruttkayovou, ktorá pre neho v Plus 7 dní písala články na objednávku za letnú dovolenku.

Kočner je v súčasnosti právoplatne odsúdený v zmenkovej kauze za falšovanie dokumentov, na základe ktorých vymáhal od TV Markíza 69 miliónov eur. Čaká aj na zverejnenie termínu zasadnutia Najvyššieho súdu, ktorý môže potvrdiť alebo zvrátiť rozsudok Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa senátu Ruženy Sabovej sú Kočner a Zsuzsová nevinní.

Medzičasom Mariana Kočnera obžalovali aj za posielanie motákov z väzenia, cez ktoré inštruoval exsiskára Petra Tótha v snahe dostať sa z väzby. Na krku má aj sériu ďalších obvinení vrátane podplácania sudcov a ekonomickej trestnej činnosti. 

Domov
Zdieľať
Diskusia