Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
2. apríla 2020, 12:09
Čas čítania 0:30
Daniel Mikolášik

Na Slovensku pribudlo 26 nových prípadov ľudí nakazených koronavírusom. Dokopy ich je už 426

NEWS SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Pribudli opäť ďalšie nové prípady.

Na Slovensku od stredy pribudlo 26 ďalších potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, dokopy sa už testovalo 9 862 vzoriek. Celkovo tak evidujeme 426 potvrdených prípadov. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí na tlačovej besede.

Za včerajší deň sa podarilo navýšiť počet testovaných, keďže sa zapojili aj súkromné laboratóriá. Testov bolo skoro 1 200. Pomerne nízke percento (2,17 %) pozitívne testovaných minister Krajčí vysvetľuje tým, že súkromné laboratóriá testujú najmä samoplatcov, ktorí sa často nechávajú testovať aj bez príznakov či cestovateľskej anamnézy.

Podľa slov ministra zdravotníctva stúpol počet nakazených v rizikovom veku nad 65 rokov. Za stredu to bolo konkrétne päť seniorov.

Vyliečení sú oficiálne traja pacienti, jeden však o život prišiel. Ide o 60-ročného muža, ktorého prepustili z nemocnice v Bojniciach. Predbežné výsledky pitvy potvrdili, že muž trpel obojstranným zápalom pľúc, čo je jeden z príznakov obávaného COVID-19.

Domov
Zdieľať
Diskusia