Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. marca 2018, 12:28
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Mesačne zarába 600-tisíc dolárov streamovaním Fortnite a zahral si s ním už aj Drake. Ninja prežíva obdobie, o akom nikdy nesníval

TECH DRAKE FORTNITE
Uložiť Uložené

Ak vieš, ako na to, internet môže byť zlatou baňou. Streamer Ninja sa o tom po 7 rokoch hrania aktívne presviedča.

Sledovanie herných streamov sa postupom posledných rokov stávalo čoraz populárnejším. Dnes patrí Twitch medzi najnavštevovanejšie stránky vo svojej oblasti a jeho novým kráľom sa po obrovskom výbuchu slávy stal Tyler Blevins. Najpopulárnejší hráč na Twitchi má 26 rokov a streamovaniu sa venuje už viac ako 7 rokov, pričom skutočný úspech začal len pred pár mesiacmi. Ninja, ako znie jeho prezývka, v minulosti hrával hry ako Halo či H1Z1, ale napokon prešiel z profesionálnej hernej scény ku streamovaniu.

Rýchlo sa zamiloval do hry Fortnite: Battle Royale a titul sa stal mimoriadne populárnym aj na Youtube. Ninja musel vymyslieť, ako svojich divákov z Youtube pretiahnuť na Twitch, kde majú šancu užívať si jeho zmysel pre humor naživo. Pred pár dňami mal už viac ako 160-tisíc odberateľov na Twitchi, čo v praxi znamená, že každý z nich mu mesačne posiela 4,99 dolára.

Mesačne zarába 600-tisíc dolárov streamovaním Fortnite a zahral si s ním už aj Drake. Ninja prežíva obdobie, o akom nikdy nesníval
Zdroj: Ninja/Twitch

Streamer priamo získava približne 3,5 dolára, čo už nie je veľmi komplikované znásobiť počtom odberateľov a zistiť, že jeho mesačná výplata sa pohybuje tesne pod 600-tisíc dolármi. Do tejto čiastky však nie sú zarátané dobrovoľné príspevky zo streamu, ale ani príjmy zo zhliadnutí na Youtube, kde má Ninja cez 4 milióny odberateľov.

Odporúčané
Drake je módna ikona, ktorého štýl musíš milovať. Toto je jeho 10 najlepších outfitov Drake je módna ikona, ktorého štýl musíš milovať. Toto je jeho 10 najlepších outfitov 21. januára 2024, 9:30

Aj keď si o hre Fortnite nemusel ani len počuť, v posledných dňoch si o nej možno zachytil zopár informácií. Všetko odštartoval raper Drake, ktorý priznal, že si Fortnite rád zahrá medzi nahrávaním skladieb. Drake si priamo na streame prišiel zahrať s Ninjom, pričom neskôr sa k nim pridali aj Travis Scott a hráč amerického futbalu Smith-Schuster. Zabávajúci sa Drake dokonca zdieľal odkaz na Twitch aj na vlastnom Twitteri, čo tam pritiahlo ďalšie tisíce ľudí a Ninja momentálne prežíva najkrajšie obdobie svojho života.

Prirodzene charizmatický a najmä fenomenálne dobrý hráč produkuje výnimočné herné momenty ako na bežiacom páse a popritom zabáva svojich fanúšikov, čo je ideálna kombinácia. Samotný portál Twitch vyhlásil, že spojenie Ninju a Drakea pritiahlo ku streamu 628-tisíc sledovateľov, čo je rekord v prípade kanálu jednotlivca.

 

Domov
Zdieľať
Diskusia