Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
TASR
9. apríla 2023, 17:37
Čas čítania 0:51

Lavína v Alpách zabila 4 ľudí. Počet obetí môže byť vyšší

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Po ľuďoch zasypaných pod snehom sa naďalej pátra.

Lavína, ktorá spadla vo francúzskych Alpách neďaleko hory Mont Blanc, si vyžiadala v nedeľu životy štyroch ľudí a niekoľko zranených, oznámil francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin. TASR správu prevzala od agentúr AFP a AP.


„Stále prebieha záchranná operácia,“ uviedol Darmanin na sociálnej sieti Twitter. Dodal, že počet obetí je zatiaľ predbežný. „Myslíme na (obete) a ich rodiny. Boli mobilizované záchranné zložky, aby našli tých, ktorí sú stále uviaznutí v snehu,“ uviedol na Twitteri francúzsky prezident Emmanuel Macron.


Lavína sa okrem spomínaných štyroch mŕtvych dotkla aj najmenej ďalších deviatich ľudí, uvádza AFP. Lavína pritom zasiahla skupiny ľudí, ktorí boli na túre v blízkosti ľadovca d'Armancette.


Bližšie informácie o obetiach známe nie sú. Podľa AP sú však Alpy obľúbenou dovolenkovou destináciou počas veľkonočných prázdnin.


Lavína sa zrútila zo spomínaného ľadovca vo francúzskom departemente Horné Savojsko asi 30 kilometrov juhozápadne od obce Chamonix. Pre tento región pritom francúzsky meteorologický úrad nevydal nijaké lavínové varovania. Podľa miestnej rozhlasovej stanice France-Bleu bola lavína kilometer dlhá a 100 metrov široká.


Na miesto vyslali záchranári helikoptéru a špeciálny záchranársky tím so psami, ktorý stále prehľadáva oblasť. Miestne úrady však varovali, že nemožno vylúčiť pád ďalšej lavíny.

Domov
Zdieľať
Diskusia