Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
3. marca 2023, 10:30
Čas čítania 0:19

Eduard Heger je dočasne povereným ministrom zdravotníctva. Rozhodla prezidentka

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prezidentka poverila vedením rezortu zdravotníctva Hegera, nahradí Lengvarského.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok v Prezidentskom paláci poverila vedením rezortu zdravotníctva dočasného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Urobila to po odňatí poverenia Vladimírovi Lengvarskému (nominant OĽaNO).

Úrad vlády avizoval, že Heger po stretnutí s prezidentkou navštívi ministerstvo zdravotníctva. Čaputová vo štvrtok 2. marca akceptovala Lengvarského žiadosť o ukončenie poverenia viesť rezort. Na jeho čele bol od apríla 2021.

Heger už avizoval, že ministerstvo povedie krízový manažment. Na jeho čele má byť Michal Palkovič, ktorého budúci týždeň vymenujú za štátneho tajomníka.

Heger, Čaputová
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová odovzdáva poverenie dočasnému premiérovi SR Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) k vedeniu Ministerstva zdravotníctva SR. Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia