Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. februára 2023, 18:35
Čas čítania 0:43

Rusko zablokovalo jeden z posledných nezávislých mediálnych portálov. Písali o dosahu vojny na ekonomiku

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Portál The Bell bol už dlhší čas zaradený medzi „zahraničných agentov“.

Rusko zablokovalo v nedeľu prístup k spravodajskému internetovému portálu The Bell. Agentúra Reuters pripomína, že tento server založila jedna z najprominentnejších ruských novinárok Jelizaveta Osetinská. Ide o dosiaľ posledný zo zásahov Ruska voči nezávislým médiám v krajine.


Moskva zablokovala od svojho vlaňajšieho napadnutia Ukrajiny už desiatky spravodajských portálov. Často ich pritom obviňovala zo zverejňovania lživých správ o svojej „špeciálnej vojenskej operácii“ na Ukrajine, čo je termín, akým oficiálne nazýva inváziu.


Server The Bell publikuje najmä ekonomické správy. Doteraz bol jedným z mála zostávajúcich nezávislých mediálnych portálov prístupných v Rusku po tom, ako tamojšie úrady zablokovali médiá ako Mediazona, Meduza či Novaja Gazeta.


Už vlani pritom tento server informoval, že prestane pokrývať vojnu na Ukrajine, keďže by tak ohrozoval svojich novinárov. Naďalej však zverejňoval správy o dosahu invázie na ekonomiku krajiny.


The Bell založila v roku 2017 zmienená novinárka Osetinská, bývalá šéfredaktorka niekoľkých ruských ekonomických periodík vrátane denníka Vedomosti či ruskej verzie magazínu Forbes.


Osetinská, rovnako ako aj samotný portál The Bell boli v Rusku už skôr označené za „zahraničných agentov“. Ako pripomína Reuters, znamená to, že podliehali zvýšenej kontrole zo strany tamojších úradov.

Domov
Zdieľať
Diskusia