Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR Florián Meričko
10. januára 2023, 12:00
Čas čítania 0:38

Veľké podniky stále nepoznajú vládne riešenie energetickej krízy

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nad otázkou energetickej krízy stále ostáva otáznik.

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov, Asociácii zamestnávateľských zväzov a združení SR a Asociácii priemyselných zväzov, ako aj v Združení miest a obcí Slovenska stále nepoznajú vládne riešenie energetickej krízy pre veľké subjekty. Žiadajú preto rokovanie s relevantnými ministerstvami.

Prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga tvrdí, že zatiaľ nevie, čo bude nasledovať, koľko peňazí sa bude alokovať na pomoc, ba ani na aké dlhé obdobie by mala pomoc fungovať.

„To, čo je paradoxné, žiadali sme pomoc vo forme zrušení tarifných a distribučných poplatkov. Bohužiaľ, dozvedeli sme sa pravý opak, že niektoré tarifné poplatky sa pre podnikateľov zvýšili,“ dodal.

Predseda Združení miest a obcí Slovenska Branislav Tréger uviedol, že ak priemyselný sektor môže vydržať ešte niekoľko mesiacov, tak miestne tepelné hospodárstva nevydržia ani jeden mesiac.

„Ceny tepla pre domácnosti boli zastropované, nemôžu sa dodávať za výrobnú cenu. Tak tieto firmy už nebudú môcť nakúpiť plyn na ďalšie obdobie. Samosprávy už opatreniami vlády tento rok prišli a prídu o 618 miliónov eur,“ poznamenal Branislav Tréger.

Domov
Zdieľať
Diskusia