Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš
1. decembra 2022, 9:09
Čas čítania 0:34

AKTUÁLNE: Domácnostiam sa cena elektriny nezmení, cena plynu vzrastie o 15 %. Vláda rozdá domácnostiam 3-tisíc eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Domácnostiam by sa v budúcom roku mala cena plynu zvýšiť o 15 %, cena elektriny sa nezmení.

Domácnostiam by sa v budúcom roku mala cena plynu zvýšiť o 15 %, cena elektriny sa nezmení. O 15 % by sa mala zvýšiť aj cena tepla. Na štvrtkovej tlačovej konferencii po rokovaní vlády o tom informoval premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Vláda dá podľa premiéra v budúcom roku každej domácnosti 3-tisíc eur na pomoc s energetickou krízou. Ministri predstavili pomoc domácnostiam v hodnote 6 miliárd eur.

Bez pomoci vlády by cena elektriny vzrástla o 380 %. Ak sa domácnosti uskromnia, ich výdavky sa nemusia navýšiť vôbec.

 
Minister financií Igor Matovič zdôraznil, že zažívame historicky najväčší nárast cien energií na trhoch. Slovensko bude podľa ministra zachovaním tohoročných cien elektriny v rámci Európy jedinečné. Pripomenul sľub vlády z februára po podpise memoranda so Slovenskými elektrárňami o dodávke silovej elektriny, podľa ktorého sa ceny elektriny nasledujúce dva roky nezvýšia. Vláda sa rozhodla zachovať cenu elektriny napriek rastúcim poplatkom za systémové služby.

Domov
Zdieľať
Diskusia