Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
Jakub Paulík
28. novembra 2022, 10:26
Čas čítania 0:52

Novinára BBC zbila čínska polícia. Vraj ho „chránili“ pred koronavírusom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V súčasnosti je už novinár opäť v uliciach.

Reportéra BBC Edwarda Lawrencea zadržala a zbila čínska polícia počas toho, ako informoval o protestoch v Šanghaji. Tie boli zamerané na bojkot prísnych čínskych opatrení proti ochoreniu covid-19. V Číne je zavedená veľmi striktná politika nulovej tolerancie prípadov ochorenia covid-19. V súčasnosti je v celej krajine 39 506 prípadov.

BBC sa dožadovala vysvetlenia, prečo polícia násilným spôsobom zaobchádzala s ich zamestnancom, ktorý si len vykonával svoju prácu. Úrady tvrdili, že žurnalistu zadržali pre jeho vlastné dobro, aby sa nenakazil koronavírusom. Lawrence na svojom Twitteri informoval, že miestneho muža, ktorý sa novinára snažil zastať, polícia odviedla.

Na mieste, kde sa konali protesty, polícia umiestnila zábrany. Ľudí, ktorí si miesto fotia, vyzývajú, aby zábery vymazali. V opačnom prípade sú odvedení, uvádza Lawrence.

Domov
Zdieľať
Diskusia