Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Veronika Szűcs Rajničová
2. novembra 2022, 12:30
Čas čítania 6:02

Ako zapadnúť v novej práci, nezblázniť sa z pracovného tempa a získať si kolegov? Toto radia odborníci

Kategória:
Podnikanie
Uložiť Uložené
Ako zapadnúť v novej práci, nezblázniť sa z pracovného tempa a získať si kolegov? Toto radia odborníci
Zdroj: Pexels/Diva Plavalaguna

Ako si nájsť vhodné pracovné tempo, prejaviť ambície a ako si nevyrobiť faux-pas pri prvých rozhovoroch? Prinášame tipy na prvé týždne v novej práci.

Úspešne si prešiel pracovným pohovorom, urobil si dojem a čakajú ťa prvé dni v novej práci. Gratulujeme k ďalšiemu stresujúcemu obdobiu. Ako si ho uľahčiť a ako čo najlepšie zapadnúť do nového kolektívu? Odpovede sme hľadali u odborníkov z HR, pracovných koučov aj u psychológa. 


Na Refresheri ti okrem iného prinášame tipy, ktoré využiješ vo svojom pracovnom živote. Snažíme sa ťa inšpirovať, vzdelávať aj pobaviť. Ak sa ti naša práca páči a chcel by si jej čítať viac, pridaj sa do klubu Refresher+.  


Prvé dni v novej práci sú špeciálne náročné pre tých, ktorí patria medzi introvertov a nadväzovanie nových kontaktov im nejde prirodzene. „Nelámte situáciu cez koleno, ale zoznamovaniu s novými kolegami sa nevyhýbajte. V tíme sa určite nájde niekto, s kým si perfektne porozumiete a bude vám prirodzené baviť sa s ním,“ posmeľuje Honza Klusoň, CEO spoločnosti Welcome to the Jungle.  


Neboj sa poprosiť o pomoc manažéra alebo nadriadeného, ktorý ťa môže so všetkými zoznámiť. Psychologička online poradne Mojra.sk Lenka Varadyová odporúča chvíľu pozorovať kolektív a zistiť, či má nejaké zaužívané rituály, ako napríklad spoločný obed. Ak si si žiadne nevšimol a nie je ti to proti srsti, môžeš ich iniciovať aj ty sám. Možno postačí, keď do spoločnej kuchynky donesieš koláčiky.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

„Nový kolega by mal ideálne najskôr počúvať pozorne ostatných. Špeciálne introverti majú dar pozorovania. Mal by zistiť, aké majú záujmy, aby následne vedel vyhľadávať spoločné témy a prejaviť záujem o kolegov,“ myslí si Silvia Langermann, PCC zo spoločnosti Power Coaching. Keď sa poznáš a vieš, že hlučné davy nie sú nič pre teba, oslov menšie skupinky alebo si k niekomu prisadni na obede.

Vyskúšaj predplatné REFRESHER+
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 123965 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Ako a kedy začať hovoriť o svojich ambíciách.
  • Ako to s iniciatívou neprehnať.
  • Ako si nastaviť realistické očakávania.
  • Čo sa určite pýtať a nepýtať nových kolegov.
Domov
Zdieľať
Diskusia