Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. augusta 2022 o 8:53
Čas čítania 0:56

Pribudnú na Slovensku nové sviatky? OĽaNO navrhuje, aby bol 6. marec pamätný deň obetí covidu

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Strana tiež chce, aby sa 22. september stal Dňom boja proti nenávistným prejavom na deťoch.

Na Slovensku by mohli pribudnúť dva nové pamätné dni. Poslanci za OĽANO navrhujú, aby sa 6. marec stal Dňom obetí pandémie COVID-19. Zároveň by sa 22. september mohol stať Dňom boja proti nenávistným prejavom na deťoch. Navrhuje to skupina koaličných poslancov.

Oba návrhy sú súčasťou noviel zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch. Poslanci za OĽANO upozornili, že pozostalí obetí na Slovensku sa spojili v Občianskom združení Skutočné obete.

Tí sa usilujú o pripomenutie pamiatky svojich blízkych aj iniciatívou na schválenie Dňa obetí pandémie COVID-19, ktorý by bol 6. marca, teda v deň prvého potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku.

NRSR
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák


Koaliční poslanci v ďalšom návrhu tvrdia, že ustanovením pamätného dňa chcú docieliť, aby sa problematike rizikového správania žiakov a študentov venoval adekvátny priestor naprieč základnými a strednými školami na Slovensku.

„Zároveň tým chceme upriamiť pozornosť verejnosti, médií, neziskových organizácií a mienkotvorných osobností na Slovensku, aby sa vytvoril celospoločenský diskurz, kde by sa vymedzili hranice voči narastajúcim prejavom agresie, šikany a netolerantného správania s cieľom aktívne vplývať na mládež a ukazovať im pozitívne vzory správania,“ uviedli predkladatelia v dôvodovej správe návrhu.


Navrhovaný dátum 22. september súvisí podľa poslancov s návratom detí do školských zariadení po prázdninách, keď by bolo vhodné venovať priestor tejto problematike, keďže vedenie škôl je prvé týždne zaťažené agendou spojenou so zberom dát či evidencie žiakov a študentov. Obe právne úpravy by v prípade schválenia mohli byť účinné od 1. januára 2023.

Anketa:
Bol by si za takýto návrh?
Áno
Nie
Áno
49 %
101 Hlasov
Nie
51 %
107 Hlasov
Domov
Zdieľať
Diskusia