Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adam Novosad
17. augusta 2022, 12:55
Čas čítania 1:15

SaS vytiahla na Matoviča video z roku 2011, keď komentoval pád Radičovej vlády. Vinu vtedy pripísal „Dzurindovej špinavej hre“

Kategória:
News
Uložiť Uložené

Sloboda a solidarita vyzýva Igora Matoviča, aby prestal klamstvami škodiť rokovaniam o opätovnom vytvorení štvorkoalície.

Strana SaS na Igora Matoviča vytiahla video z parlamentu spred jedenástich rokov, keď v pléne obhajoval práve SaS, krátko po páde vlády Ivety Radičovej.

Matovič vo videu hovorí, že „to, čo zažívame, nie je dôsledok nezodpovedného správania strany SaS“. Podľa Matoviča rozohral Mikuláš Dzurinda na koaličných rokovaniach „špinavú hru“, ktorá napokon viedla práve k pádu vlády.

SaS teraz video využila v príspevku, v ktorom Matovičovi odkazuje, aby prestal svojimi klamstvami škodiť rokovaniam o situácii v koalícii. „Igor Matovič pokračuje v šírení naratívu, že SaS povalila vládu Ivety Radičovej a chystá sa povaliť ďalšiu. To je však v rozpore s tým, čo priamo v parlamente tvrdil v roku 2011,“ uvádza sa v statuse.

„Igor Matovič si opakovane prispôsobuje realitu. Namiesto toho, aby úprimne priznal, že nezvláda svoju funkciu a odstúpil, klame a zavádza. Neplatí to len pri jeho slovách, že sme mohli vetovať jeho nezmyselný nápad, hoci predtým tvrdil presný opak, ale potvrdzuje sa to aj pri jeho výrokoch z roku 2011,“ píše vo vyjadrení Richard Sulík.

30. septembra 2023, 7:00 Čas čítania 25:30 VOĽBY 2023: Podľa priebežných výsledkov vedie Smer, spočítali už viac ako 60 % hlasov VOĽBY 2023: Podľa priebežných výsledkov vedie Smer, spočítali už viac ako 60 % hlasov

Sulík upozorňuje na to, že „samotný Igor Matovič nehlasoval za dôveru vláde a dokonca sa hrdo hlásil k tomu, že podporí predčasné voľby“. Podľa Sulíka preto Matovič nemá žiadne právo hovoriť o tom, kto sa aktuálne snaží povaliť ďalšiu vládu. „Podľa jeho vlastných autentických slov z roku 2011 sme totiž nepovalili ani tú prvú,“ konštatuje minister hospodárstva.

Minister školstva Branislav Gröhling rovno Igora Matoviča vyzval, aby sa za svoje súčasné výroky ospravedlnil. Matoviča dokonca prirovnal k Robertovi Ficovi, pretože podľa neho majú obidvaja lož ako svoju pracovnú metódu.

„Už viackrát sme boli svedkami toho, že sa minister financií ospravedlnil za hriechy, o ktorých vraj ani nevie, že spáchal. Tentokrát však existujú jasné záznamy z toho, keď Igor Matovič v roku 2011 verejne hovoril, že to nebola strana SaS, ktorá zapríčinila pád vlády,“ komentuje koaličnú krízu minister.

Domov
Zdieľať
Diskusia