Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
2. februára 2022, 18:58
Čas čítania 1:16

Autorom wordového dokumentu k prejavu prezidentky Čaputovej je poslanec PS Valášek. Ide o nedorozumenie, tvrdí prezidentský palác

Kategória:
Politika
Uložiť Uložené

Ako autor wordového dokumentu k vyhláseniu prezidentky je uvedený poslanec za PS Tomáš Valášek. Prezidentský palác tvrdí, že podklady k vyhláseniu písala Valáškova žena, ktorá je poradkyňou Zuzany Čaputovej.

Tomáš Valášek, ktorý je poslancom parlamentu a nedávno vstúpil do hnutia Progresívne Slovensko, je podľa dokumentu z webu kancelárie prezidentky autorom dokumentu „Vyhlásenie v súvislosti s napätou situáciou na Ukrajine“.

Toto vyhlásenie včera prezidentka Zuzana Čaputová predniesla v televízii a jeho textovú formu poslala prezidentská kancelária médiám.

Hlava štátu by však podľa zaužívanej praxe nemala byť napojená na žiadnu politickú stranu a mala by byť nadstranícka, hoci to zákon neprikazuje. Samotná Zuzana Čaputová hovorila počas kampane o nadstraníckosti a po prvom kole prezidentských volieb odišla z hnutia PS. 

Valášek je bývalým diplomatom a expertom na zahraničnú politiku. Do parlamentu kandidoval za stranu Za ľudí a nedávno vstúpil do hnutia Progresívne Slovensko. 

Na otázku, či spolupracoval na vyhlásení prezidentky alebo ho sám písal, nám Valášek po telefóne povedal, že sa k veci nemôže vyjadriť. „Nemôžem vám povedať ani tak, ani tak, prepáčte,“ uviedol pre Refresher. Informáciu nám teda nevyvrátil.

Domov
Zdieľať
Diskusia