Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
2. marca 2023, 16:14
Čas čítania 0:52

Bývalý najbohatší Rus varuje: Putin bude možno do roka bez peňazí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Západné sankcie spôsobujú vážny tlak, pričom sa predpokladá, že rozpočtový deficit naďalej vzrastie.

Jeden z najznámejších ruských oligarchov Oleg Deripaska povedal, že Rusku by do jedného roka mohli pod tlakom západných sankcií začať zásadným spôsobom chýbať peniaze. Krajina by si preto podľa neho mala čo najskôr zabezpečiť investície zo „spriatelených“ krajín.

Energetický magnát a kedysi aj najbohatší Rus na znepokojivú perspektívu podľa The Guardian upozornil počas investičnej konferencie na Sibíri. Podľa Deripasku, na ktorého sa vzťahujú sankcie Veľkej Británie, USA aj EÚ, dnes Rusko čoraz viac trpí a krajina aj jej podniky si musia nachádzať nových partnerov mimo Západu.

„Mysleli sme si, že sme európska krajina. Počas nasledujúcich 25 rokov budeme viac nadväzovať na našu ázijskú minulosť,“ uviedol oligarcha.

Európska ratingová agentúra Scope varuje, že rozpočtový deficit Ruska môže vzrásť na 3,5 % hrubého domáceho produktu (HDP) v porovnaní s vládnou prognózou 2 % HDP. V roku 2022 dosiahol oficiálny deficit 2,3 %. Tento nárast bol do veľkej miery spôsobený práve nižšími príjmami z exportu ropy a plynu.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Ratingová agentúra uvádza, že obrovské výdavky Ruska na vojnu z dlhodobého hľadiska poškodili ekonomiku krajiny, ktorá poriadne neinvestovala do infraštruktúry, digitalizácie, bývania či ochrany životného prostredia.

Domov
Zdieľať
Diskusia